Zápas obou celků doprovázely výtržnosti, střety mezi chuligány a policií. Policisté zadrželi šest desítek osob. Tři lidé už byli obviněni z výtržnictví, napadení policisty a krádeže. Dalším obvinění ještě hrozí. „S majiteli domu a plotu jsme se už domluvili. Nebudeme na nic čekat. Opravu platu provedeme sami na naše náklady,“ řekl předseda představenstva klubu Marek Hájek. Klub chce následně jednat i s fanoušky. Popřípadě s viníky, pokud je policie usvědčí.

Kriminalisté nyní po identitě násilníků pátrají. Využívají k tomu především kamerové záznamy. Jde o příznivce Opavy. Na kamerových záznamech plot vyvracejí mladíci oblečení do žlutých triček. Žlutá je barva právě opavského klubu.

Video
délka: 06:38

Fanoušci Opavy zdemolovali po derby s Ostravou plot rodinného domu. YouTube.com

Majitel domu postoj klubu vítá. Škodu odhaduje na 20 až 30 tisíc korun. „Jsem rád, že se k tomu tak postavili,“ řekl Petr Ježek. V době řádění výtržníků byl v zahraničí. Informace má zprostředkované od rodičů. „Otec říkal, že to bylo jak ve válečné zóně. Stál v domě u dveří a jen sledoval, jak všude kolem létají kameny a cihly. Měl strach vyjít ven,“ řekl.

Podle něj by se někdo měl otázkou fotbalového násilí začít intenzivně zabývat. „Mělo by se to řešit nahoře. To, co se tady stalo, s fotbalem nemělo nic společného,“ dodal Ježek.

Událost se stala krátce po utkání nedaleko stadionu. Tam se střetlo agresivní jádro Baníku a opavští rowdies. Během potyčky několik opavských fanoušků vyvrátilo zděný plot. Uvolněné cihly pak použili jako zbraně a házeli je na druhý tábor. „Máme dostatek kamerových záznamů. Nyní je vyhodnocujeme a identifikujeme pachatele tohoto jednání,“ řekla už dříve mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Pokud výtržníky policie usvědčí, mohou být obviněni z poškozování cizí věci.

Fotogalerie
70 fotografií