Vojtěch (24) a žena středního věku odnesli vážnými zraněními děsivou havárii, která se odehrála loni v květnu na brněnské Lesné. Senior Vlastislav M. (87) tam na přechodu pro chodce u zastávky MHD Kupkova napálil v půjčeném autě do čtyř lidí. Dva stačili uskočit, dva bohužel ne. Stařec se podle vyšetřovatelů nevěnoval řízení.

Pro mladého Vojtu, který aktivně sportoval, cestoval a studoval vysokou školu, v té vteřině život prakticky skončil. „Od okamžiku nárazu až dosud je už více než rok ve vegetativním kómatu, bez naděje na zlepšení,“ konstatuje posudek lékařů.

Brněnský krajský soud ve středu rozhodoval o výši odškodnění. Rodina žádala pro mladíka 20 milionů korun. Pojišťovna vyplatila 10 milionů jako zálohu, další plnění zpochybňovala. Soud proto odkázal spor o peníze do občanskoprávního řízení.

Řidiče soud potrestal za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti 18 měsíci vězení, které odložil na 24 měsíců. Zároveň nesmí senior, který se k soudu osobně nedostavil, čtyři roky řídit žádné vozidlo.

VIDEO: Argentinská policistka před několika lety porodila v kómatu.EMBED_OFF

Fotogalerie
4 fotografie