Šofér ve středu vyfasoval u Krajského soudu v Brně rok vězení s podmínkou na dva roky, tři roky nesmí řídit drážní kolejová vozidla.

Dítě i matka utrpěly šok

Čtyřletý Mareček vyvázl s odřeninami, kvůli otřesnému zážitku ale stále trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Stejně dopadla i jeho maminka.

Obžalovaný tvrdil, že nic nezanedbal a podle jeho slov matka vystoupila ze zavírajících se dveří a dítě se snažila protáhnout ven. Odkazoval i na špatný technický stav starší tramvaje.

Video
délka: 00:26.03
Video se připravuje ...

Žalobce David Vetešník k rozsudku nad nepozorným řidičem tramvaje TV Blesk Zdeněk Matyáš

„Dveře nezareagovaly tak, jak měly. Je mi líto, co se stalo, ale šlo o souhrn nešťastných událostí,“ hájil se Parma. Proti původnímu verdiktu městského soudu se odvolal, stejně jako žalobce. Ten žádal naopak zpřísnění postihu.

Nic než šlendrián

„Šlo o hrubé šlendriánství, spoléhal se jen na signalizace dveří, aniž by se přesvědčil, že nástup a výstup byl už ukončený. Jeho jednání mělo zásadní vliv na následek nehody, šlo o porušení důležitých povinností," uvedl na adresu řidiče předseda odvolacího senátu Josef Teplý.

Vinu prý hledá u jiných

Parmova obhajoba navíc soudce očividně rozladila. Podle Teplého obžalovaný řidič postrádá sebereflexi, když z události viní jen matku a zaměstnavatele, ale ne sebe.

Zpřísnění trestu označil za prevenci. „Mimo jiné s ohledem na to, že se počet nehod řidičů tramvají v Brně v poslední době zvyšuje," zdůraznil soudce. Verdikt je pravomocný.  

Fotogalerie
5 fotografií