Muž se podle policie v šesti případech nabídl jako zprostředkovatel při získání dotace na obnovu bydlení ze státního fondu podpory investic. „V některých skutcích se souhlasem poškozených, v jiných zcela bez jejich vědomí vyřizoval s pracovníky fondu proplácení dotací za práce. Nikdo z nich v tu chvíli ale nemohl tušit, že peníze proudí za práci, která nebyla vykonána, případně se realizovala pouze z části,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Peníze za fakturované položky muž podle policie inkasoval na svůj účet. V jednom z případů vystavil dokonce fakturu na práce, které mu uhradil i poškozený.

Zatčení ho překvapilo

„Kriminalisté ve spolupráci s pracovníky fondu zajistili dostatek důkazů a překvapený muž byl na konci března zadržen a obviněn z dotačního podvodu a poškození cizích práv,“ popsal mluvčí.

Stíhaný je na svobodě. Případ policie nadále vyšetřuje. Způsobil více než šestimilionovou škodu, další více než dvoumilionová mohla následovat. Hrozí mu až osmiletý trest.

Ničivé tornádo o rychlosti přes 300 kilometrů za hodinu zasáhlo Břeclavsko a Hodonínsko předloni poslední červnový čtvrtek. Vyžádalo si šest životů a zničilo na 1200 domů, z nichž asi 200 muselo k zemi.

VIDEO: Muž natočil tornádo na Moravě z bezprostřední blízkosti.

Video
délka: 01:39.90
Video se připravuje ...

Muž natočil tornádo na Moravě z bezprostřední blízkosti. Policie ČR / obyvatel Lužic

Fotogalerie
31 fotografií