„Mladý muž začal na jaře letošního roku experimentovat s darknetem (ilegální část internetu, která se používá k nekalým aktivitám, např. prodej drog, zbraní atd. – pozn. red.), kde se spojil s obchodníky drog. Následně je kupoval v Nizozemí a posílal do USA a Nového Zélandu,“ řekla mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.
Auto a dovolené
„V jednom případě poslal např. na Nový Zéland pět litrů extáze v neobvyklé tekuté formě. Cena na tamním trhu je 100 až 350 tisíc USD za kilogram (2 300 000 Kč až 8 050 000 Kč – pozn. red.),“ pokračovala Kaňková.
Brněnští celníci zadrželi mladíka, který si prodejem drog vydělal miliony korun. Celní správa
Mladík si nechal platit v kryptoměnách. „Za krátkou dobu si vydělal nejméně 700 tisíc korun. Pořídil si sportovní auto a několik exotických dovolených. Během domovní prohlídky u něj policisté našli velké množství mobilů a SIM karet, které pravidelně měnil,“ upřesnila mluvčí.
Zásilky do ciziny
To nebylo zdaleka vše. Mladík se evidentně chystal na další obchody. Zásahová jednotka totiž u něj v domě našla i 4,3 kila extáze. Celkově mu celníci zdokumentovali obchod s nejméně 17 kilogramy syntetických drog!
Mladík, který si kvůli konspiraci nechal posílat zásilky např. na Slovensko, do Polska či Maďarska, nyní může zpytovat své svědomí. Čeká ho totiž zřejmě dlouhý pobyt za mřížemi. „Obviněný je ve vazbě a hrozí mu trest až na 12 let,“ upřesnila Kaňková.