„V neděli se nám podařilo zadržet muže, který několik měsíců jezdil do Polska nakupovat léky obsahující pseudoefedrin pro výrobu pervitinu. Neobvyklé bylo, že na své výpravy se vydával vlakem,“ uvedla mluvčí policie Petra Ledabylová.

Muž suroviny na výrobu drog a někdy i drogy samotné přepravoval v plastové lahvičce od ochuceného mléka. Hodně netradiční byl i jeho způsob distribuce, kdy drogy předával veřejně.

„Ve Vyškově je například během zastávky vlaku předal svému známému přes okýnko vlaku. V Brně na nádraží pro změnu předal 400 tablet s pseudoefedrinem v provozovně rychlého občerstvení,“ pokračovala mluvčí policie.

Kriminalisté zadrželi nejen distributora, ale i jeho komplice v Brně a ve Vyškově. „Dealer byl zadržen nejen s pervitinem, ale zároveň i se sušenými rostlinami marihuany. Při následné domovní prohlídce u něj byla nalezena varna pervitinu,“ upřesnila Ledabylová.

Polští kriminalisté mezitím zadrželi u našich severních sousedů jednoho z odběratelů léků od „vlakového cestujícího“. „Jen u tohoto muže objevili dva kilogramy pervitinu,“ dodala mluvčí policie.

VIDEO: Toxi tým v minulosti zlikvidoval varnu pervitinu v centru Brna.

Fotogalerie
9 fotografií