Martinec se vrhl letos v květnu na opilou bezdomovkyni Irenu, kterou znásilnil přímo na chodníku před Armádou spásy v Mlýnské ulici v Brně.

S takřka bezvládnou ženou bezostyšně kopuloval na papírových kartonech, před zraky přihlížejících dalších bezdomovců. Ti šmírovali, napadené nepomohli, po aktu ale zavolali policii.

Prozradily ho vlasy

Ukázalo se, že Martinec krátce předtím znásilnil i další bezdomovkyni! Tu znectil dokonce ve spánku, přímo na chodbě azylového centra. Žena se zprvu nebránila, myslela totiž, že k ní přilehl její přítel. Svůj omyl zjistila příliš pozdě, až když nahmatala Martincovy vlasy, její milý byl totiž plešatý.

„Muž zneužil bezbranných žen, které byly v extrémní tísni. Kromě znásilnění se dopustil i hrubé neslušnosti a výtržnictví,“ nepárala se s Martincem soudkyně Krajského soudu v Brně Halina Černá. Trhana za odporné činy poslala na tři roky do kriminálu. Rozsudek je pravomocný.

VIDEO: Sexuální predátor si hledá hodnou oběť. „Důležité je se ozvat," říká expertka na sebeobranu.

Video
délka: 36:27.60
Video se připravuje ...

Sexuální predátor si hledá hodnou oběť. „Důležité je se ozvat," říká expertka na sebeobranu Pavlína Horáková, Lukáš Červený