Nečekaný výjev šokoval chodce, kteří se kolem právě pohybovali. „Ulička smrti,“ zněla jedna z reakcí na děsivou podívanou na sociálních sítích. Dřevo z uvolněného lešení dopadalo totiž do míst, kudy směřují lidé z centra města ke katedrále na Petrově.

Na budově muzea došlo k uvolnění lávky, přičemž část zůstala viset. Budeme ji odřezávat tak, aby bylo lešení v bezpečném stavu,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Přivolaní strážníci místo ohradili páskami.

„Dvě hlídky městské policie odkláněly dopravu po celou dobu hasičského zásahu. Rizikový prostor strážníci obehnali bezpečnostní páskou se zákazem vstupu a hlídali, aby do něj nikdo nevešel," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Případ strážníci předali státní policii.

Video
délka: 00:10.20
Video se připravuje ...

Vichr strhl část lešení na střeše muzea na Zelném trhu v Brně MP Brno

Lešení se na paláci nachází od prosince minulého roku kvůli opravě střechy. Pracovníci muzea, kteří jsou nyní rovněž na místě, aktuálně zjišťují rozsah škod. „V tuto zatím chvíli nevíme, zda došlo k většímu k poškození budovy,“ sdělila mluvčí Moravského zemského muzea Barbora Onderk

Fotogalerie
6 fotografií