Nepoctivec si nacpal batoh nejrůznějšími cukrovinkami, jenže neunikl pozornosti prodavaček. Při pokusu odejít bez placení se začal vymlouvat. Když nepomohly ani prosby, aby ho ženy nechaly odejít, zkusil prostě utéct.

Prodavačka se nedala

Muž ale hrubě podcenil reakci jedné z přítomných dam. Ta se za ním pohotově vydala a chytla ho za batoh. Nenadálé potyčky si přitom povšiml nakupující tatínek s malou dcerkou, který se rychle vydal pokladní na pomoc.

„Vzpírajícího lapku se tak oba snažili pozdržet až do příjezdů policistů, ale na ty rozhodně zloděj čekat nechtěl. Přestože nakonec pachatel přišel o svůj batoh, pokračovala prudká strkanice dál, kdy se muži v klinči dokonce ocitli na zemi,“ popsal scénu policejní mluvčí Petr Vala.

Video
délka: 01:19.04
Video se připravuje ...

Poznáte na záběrech drzého zloděje z Brna? Policie ČR

Zachránce přišel o mobil

Během přetahované zachránci prodavačky vypadl na zem mobil, kterého se dokonce bojovný lapka dokázal nepozorovaně zmocnit. Později se ze sevření vysmekl a vzal nohy na ramena. „Poškozenému způsobil škodu necelých dvacet tisíc korun,“ dodal policista.

Z kamerových záznamů vyplývá, že hledaný je 170 až 175 cm vysoký, štíhlé postavy a ve věku mezi 30 až 40 lety. Oblečen byl do černého pleteného svetru, černých riflových kalhot a černé sportovní obuvi. Za krádež mu hrozí až dva roky v base. Pokud by zloděje na záběrech někdo poznal, může informaci sdělit na tísňovou linku 158.

Fotogalerie
4 fotografie