Čečenci přijeli za starožitníkem 26. května 2015. Přivázali ho k židli a brutálně mlátili. Pěstmi a kopanci mu „zmalovali“ celé tělo. Nakonec mu polámali žebra a uškrtili ho!

Při odchodu z domu ještě založili požár, ten se ale nerozšířil. Tělo muže pak našla až na druhý den jeho manželka. Vedle zlatníka ležel i jeho mrtvý pes.


Soudního přelíčení se od počátku účastnil pouze Israilov, kterého zadrželi policisté v Polsku. Naurbajev se podle něj skrývá na Sibiři. „Do rodného Čečenska nemůže, protože žil s cizí ženou,“ vysvětlil před soudem Israelov. Pro muslimy je to hřích.

VIDEO: Magomeda Moldieva Israilova (31) zastupoval u soudu Leonid Kušnarenko, bývalý předseda pražské muslimské obce.
Video
délka: 00:44.07

Leonid Kušnarenko, obhájce Magomeda I. je přesvědčen, že jeho klient sedí ve vazbě neprávem Hynek Zdeněk, blesk.cz

Israelov po celou dobu líčení tvrdil, že se na vraždě nijak nepodílel, ale že ji společně s Naurbajevem spáchal jeho švagr. „Chce se mi pomstít. Zmlátil jsem ho totiž poté, co mojí sestře, která je jeho manželkou, přerazil nos. Nejsem vrah, ale věřící muslim,“ uvedl u soudu.

Soudci z Krajského soudu v Brně, ani od Vrchního soudu v Olomouci mu ale neuvěřili. Rozsudek je pravomocný. Naurbajevovi se zatím spravedlnost vyhýbá...

Fotogalerie
4 fotografie