Dodávka i tramvaj sjížděly kolem deváté hodiny souběžně z kopce od Dětské nemocnice směrem do centra. Řidič auta se ale opomněl podívat do zrcátka a začal náhle odbočovat doleva.

„Vůz podle prvotních informací tramvaji nedal přednost při odbočování vlevo,“ potvrdil policejní mluvčí Petr Vala. Souprava vyjela z kolejí směrem k chodníku, kde naštěstí nikdo neprocházel. Zastavila se dva metry od nejbližšího domu.

Zdravotníci ošetřili dva pacienty

„Muž staršího věku, který byl v tramvaji, si po pádu způsobil lehčí poranění. Po ošetření jsme tohoto pacienta poučili a ponechali na místě. Druhým pacientem byl mladý muž, řidič dodávky. Poskytli jsme mu přednemocniční péči a poté jsme jej převezli s lehkým poraněním do Úrazové nemocnice v Brně," shrnula mluvčí záchranky Michaela Bothová.

„Provoz po kolejích je v ulici Milady Horákové přerušen, linky tramvají 3, 5 a 9 jedou v obou směrech podle dopravního podniku odklonem přes Cejl,“ uvedl dopravní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

K obnovení provozu na frekventovaném místě došlo před polednem. Předběžná škoda se pohybuje kolme 250 tisíc korun.

VIDEO: Loni na apríla se v Brně srazil trolejbus s tramvají.

Video
délka: 00:28.90

Starosta městské části Brno Bohunice Antonín Crha zveřejnil na svém facebookovém profilu záběry nehody tramvaje a trolejbusu. Facebook starosty Bohunic Antonína Crhy

Fotogalerie
4 fotografie