Vztah Richarda U. a Kristýny Š. by rozhodně nešel nazvat jako idylický. Hádky a podezření z nevěry byly na denním pořádku. Richard U. přesto těžce nesl, když se po zhruba měsíčním přerušení vztahu zamilovala Kristýna Š. do cizince Jurise B.

Bodal do krku a zad

„Psal jí SMS, že ho zabije. Následně poškozeného ve stejný den napadl nožem a způsobil mu tři bodná zranění do krku a jedno do zad. Jedno ze zranění bylo životu nebezpečné. Napadený přežil jen díky rychlému zásahu zdravotníků,“ uvedl státní zástupce.

Incident se odehrál v domě, kde Kristýna Š. bydlí. Jakmile Juris B. vystoupil z výtahu, Richard U. se na něj hned vrhnul a zatlačil jej zpět do výtahu. Juris se ale ukázal jako zdatný soupeř a Richarda U. zasypal pěstmi.

Udal se sám

„Pak mne dostal do kravaty. Vytáhl jsem proto z kapsy nůž, který jsem tam nosil, abych se mohl poškrábat pod dlahou na ruce, kterou jsem tehdy měl. Několikrát jsem bodl kolem sebe. Když jsem pak uviděl krev, uvědomil jsem si, co dělám, okamžitě jsem přestal. Vyšel jsem z domu a zavolal sám na sebe policii,“ popsal situaci Richard U.

Před soudem se poškozenému omluvil a uvedl, že činu ze srdce lituje. Ve stanovení rozsudku mu přitížilo to, že se v minulosti dopustil prakticky totožného činu. V roce 2016 napadl nožem ve stejném domě slečnu Terezu V., za což byl odsouzen na 37 měsíců do vězení. Rozsudek byl ale podmíněně odložen na tři roky, neboť napadená utrpěla jen lehká zranění. K napadení Jurise přitom došlo ještě v době, kdy byl v podmínce.