„Obžalovaná zneužila své nejbližší, drze se vydávala za smrtelně nemocnou osobu. V telefonu se dokonce představovala jako ošetřující lékařka,“ řekl soudce Vlastimír Čech.

Démon alkoholu a hazardu

Monika byla odsouzená už v roce 2016 za okradení své přítelkyně Petry k podmínce. Ženu, se kterou tehdy žila, připravila o půl milionu. Démon alkoholu a hazardu ji ale dohnal k ještě odpornějšímu podvodu. Lhala vlastním rodičům a vytáhla z nich 2,4 milionu korun!

Video
délka: 00:09.37

Monika (37) tvrdila, že má rakovinu: Rodiče a přítelkyni obrala o 3 miliony! TV Blesk Zdeněk Matyáš

„Rodiče prodali nemovitost, zadlužili se úvěry, jen aby své dceři pomohli. Otec dokonce čelil obvinění z úvěrového podvodu, když v zoufalé situaci všemožně sháněl pro dceru další peníze,“ upozornil soudce.

„Je mi to strašně líto, tehdy jsem nevěděla, co bylo včera a co bude dnes. Já to nezvládnu,“ předvedla obžalovaná v síni srdceryvný výlev.

Obhájkyně: Šla do sebe

Obhájkyně Andrea Novosadová pro Moniku žádala podmíněný trest s tím, že šla do sebe. „Ke všemu se doznala, před vazbou měla domluvenou práci, docházela na ambulantní léčbu a na psychiatrii, aby se zbavila závislostí na alkoholu a hazardních hrách. Chce začít pracovat a splácet škodu,“ vysvětlila obhájkyně.

Soud byl ale jiného názoru. „Obžalovaná s rodiči zcela přerušila kontakt, tři roky se neviděli. Matce ani nepřišla na pohřeb. Tříletý souhrnný trest je ještě mírný,“ poznamenal soudce Vlastimír Čech. Verdikt je pravomocný.