Zvíře bylo podle dívky plaché, nijak neútočilo,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Policie získala zprávu se zpožděním, pátrání v okolí popsaného místa skončilo bez výsledku.
Po vyjádření zoologa kontaktovali policisté obce v okolí, aby okamžitě s informací seznámili obyvatele a turisty pobývající v regionu.

Podle vyjádření obecního úřadu v Dětkovicích se údajná puma potulovala v lokalitě Potočiny. „Žádáme vás, abyste byli při pohybu mimo obec obezřetní, dávali zvýšený pozor na děti a v případě spatření okamžitě volali policii a nesnažili se jakkoliv zasahovat,“ apeluje radnice na svém webu.

Na jižní Moravě se potulují i medvěd a pštrosice

Poprask na jižní Moravě vyvolal v uplynulých týdnech i pohyb medvěda, kterého svědci spatřili na Slovácku, Břeclavsku a v lesích v okolí Bzence.

Od poloviny června je pro změnu na svobodě pštrosice nandu. Využila pootevřených dvířek a utekla svému chovateli ve Starovicích na Břeclavsku.

Mezi letošní kuriózní případy patří i květnový úprk bizoního stáda chovateli z Jindřichohradecka. Většinu statných uprchlíků se už podařilo najít, několik sudokopytníků je ale stále na svobodě.

VIDEO: V Kalifornii se po městě procházela puma americká.

Video
délka: 00:41.06

Puma se procházela ve městě! Policie ji musela uspat pistolí Daniela Pilařová, Reuters