Krajský soud v Brně teď Rumuny potrestal sedmi roky vězení, navíc je na 10 let vyhostil z Česka. „Na oběť zaútočili brutálně a zákeřně, způsobili jí zdraví ohrožující zranění,“ podotkl žalobce Ivan Hrazdíra.

Šlo o život

Napadený Blahoslav L. (69) utrpěl zlomeninu nosu, lékaři konstatovali prasklou lebku a krvácení do mozku. Důchodce přežil jen díky neodkladnému lékařskému zákroku. „Vůbec nic neříkali. Najednou přišla rána a pak další,“ řekl Blesk.cz muž, který dříve jezdil s kamionem po celé Evropě a ovládá čtyři jazyky.

Video
Video se připravuje ...

Záznam městských kamer zachycuje brutální napadení seniora dvěma rumunskými mladíky v Boskovicích. MP Boskovice, Policie ČR Blansko

Cizinci pobývali v Česku pouhé tři týdny, práci sehnali v jedné z boskovických firem. Ve volném čase ale mysleli spíš na alotria. Jeden z nich už měl na svědomí krádež v místním obchodním centru.

Kriminálce stačilo pár hodin

Kriminalisté oba mladíky zadrželi jen pár hodin po brutálním útoku. Pomohly jim i kamery, které celou událost detailně zachytily. Jednoho z pásků našla hlídka u městských hradeb, druhého o něco později zadrželi policisté na ubytovně.

U soudu se mladí útočníci setkali s obětí znovu tváří v tvář. Blahoslav L. se však omluvy nedočkal. „Ještě bych jim přidal, to pro výstrahu ostatním,“ řekl důchodce po verdiktu, který zatím není pravomocný.

Fotogalerie
6 fotografií