Z hocha, který měl značné potíže s artikulací, vylezlo, že má teprve třináct! A důvody, proč se nachází v takovém stavu, byly také brzy odhaleny. „Provedená orientační dechová zkouška odhalila u hocha 1,9 promile alkoholu,“ řekl Blesku mluvčí strážníků Petr Hladký.

Policisté na nic nečekali a zavolali záchranku. Ta dopravila výtečníka s podezřením na ohrožení života a zdraví kvůli intoxikaci alkoholem do místní nemocnice. Informaci, co se přihodilo, vzápětí obdržela chlapcova matka. Co přesně a kolik toho její syn vypil a jak se vůbec dostal k alkoholu, není známo.

Matku si předvolají úředníci

Ženu čeká předvolání k úředníkům z oddělení sociálně právní ochrany dětí znojemské radnice. „Určitě dojde na pohovor s rodiči a dítětem. Na základě zjištěných informací může dojít k šetření situace v rodině, vyhodnocení události jako přestupku, uložení nutnosti navštívit odbornou poradnu,“ sdělila vedoucí odboru Ivana Pluskalová.

Pokud by se nejednalo o první pochybení svého druhu v rodině, mohou úředníci dát také podnět policii a soudu.

Smutný rekord

Hoch ze Znojma každopádně „překonal“ svého vrstevníka, který si tento týden dal několik piv a strážníkům na náměstí OSN v Praze 9 při kontrole nadýchal 1,26 promile. „Za poslední dobu nevím o obdobném případu, kdy by nezletilý ve Znojmě či v jeho okolí nafoukal podobné množství alkoholu. Je to smutný primát, o který určitě nikdo nestojí,“ posteskl si mluvčí znojemských strážníků.

Video: Takhle se chtěli dva opilci v Kladně plést policistům do práce a řídit dopravu!

Jeden opilec v Kladně řídil dopravu, druhý šel policistům vypustit kola.
Jeden opilec v Kladně řídil dopravu, druhý šel policistům vypustit kola.
Autor: Městská policie Kladno
Fotogalerie
4 fotografie