Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Děti o Velikonocích holdují alkoholu: Mladík v Praze nadýchal přes 3 promile

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek  (Autor: Shutterstock.com)
Autor: ČTK - 
28. března 2016
12:25

Od začátku prodlouženého velikonočního víkendu do dnešního rána řešili pražští strážníci několik případů opilých dětí. Čekání na pomlázku si alkoholem nejvydatněji zkracoval mladík, který nadýchal přes tři promile. ČTK o tom dnes informoval mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

Několik zjevně opilých mladistvých objevili městští strážníci v sobotu odpoledne ve stanici metra Budějovická. Hlídka skupinku vyvedla z vagonu a vyzvala k předložení dokladů. „Protože jeden z mladíků nebyl schopen stát na nohou, strážníci na místo přivolali i záchrannou službu,“ uvedl Čihák. U jednoho z kontrolovaných ukázal přístroj na měření alkoholu v dechu hodnotu přes tři promile, a mladík proto skončil v nemocnici. Jeho dva kumpáni nadýchali okolo jedné promile. Případ nyní řeší státní policie.

Podobný případ řešili příslušníci pražské městské policie také v pátek. Na zastávce v Opatovské ulici si hlídka všimla dvou nezletilých dívek. „Jedna z nich, zjevně pod vlivem alkoholu, nebyla schopná ani sedět a padala z lavičky na zem,“ popsal situaci Čihák. Dívka měla v dechu více než 2,5 promile alkoholu, a proto byla převezena do jednoho z pražských zdravotnických zařízení. „Celou věc strážníci postoupili příslušnému sociálnímu odboru k dalšímu opatření,“ doplnil mluvčí městské policie.

anka ( 28. března 2016 16:15 )

to mate sice pravdu - ale podivejme se , kde je ve svete nejvetsi spotreba alkoholu na osobu - Rusko, Belorusko, Litva, Moldavie, Rumunsko, Slovensko, Madarsko, Ukrajina a CESKO -ceka byvala vychodni evropa. Podivejte se prezidenta Zemana. To uz tak vtipne neni, vidte.

kdoasi ( 28. března 2016 15:50 )

Zajímavé,že jakmile jde o opálenou,okamžitě je zrušená diskuze.Tohle je základní porušování ústavy,pleskoni!!! Máme tady snad svobodu slova,néééé?

panamira ( 28. března 2016 15:30 )

Český folklor, o co jde.

308win ( 28. března 2016 13:22 )

Hmm asi dobrý oddíl! Že by sk chvojkovice brod? Teď vážně, 3% už je moc, ale ruku na srdce, kdo z nás se jako nezletilec nenapil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání