„Tento čin patří mezi nejbrutálnější případy, jakými jsme se v posledních letech zabývali. Proto nás to zajímá,“ řekl Blesku jeden z nich. Ač otrlý chlap, přiznal, že místy polykal nasucho. Trnuli i jeho kolegové.

Ačkoliv veřejnost viděla u soudu záznamy z kamer z arboreta jen z dálky, obžaloba, obhajoba i jediný obžalovaný, Radúz Š., měli dění na monitoru doslova před nosem.

„Každý si udělá obrázek sám. Vidíme muže v šedivé bundě, má riflové kalhoty, rukavice v ruce. A k tomu jsou výpovědi svědků,“ upozornila státní zástupkyně Eva Žďárská. Trumfy drží očividně v ruce právě ona. V obalu na nůž, který se našel u těla zavražděné studentky, našli experti stopy DNA obžalovaného.

Navíc může zástupkyně předložit expertizy i výrok znalců ze soudního lékařství, že drobná zranění, která našla kriminálka na těle Radúze den po vraždě, byla čerstvá.

Kdyby to někomu nestačilo, jsou tu další kamerové záznamy ze sousední Bieblovy ulice a akvaparku v Kohoutovicích. Právě tam přišel Radúz večer po vraždě. A odešel ve zcela jiné bundě a hned se dvěma igelitkami. Všiml si toho ostatně při promítání i soudce.

„Může jít o vášeň pro plavání nebo snahu smýt biologické stopy, třeba krev na bundě,“ řekla Blesku žalobkyně. Obžalovaný ale stále vinu zarputile odmítá. A co víc: Začíná kolem sebe kopat. Obvinil svou obhájkyni Ilonu Pokornou z liknavé práce!

Blonďatou právničku tím rozhodil. Soudce Petr Jirsa ale jeho divadýlko rázně ukončil: „Paní obhájkyně postupuje zcela v souladu se zákonem. Vaši stížnost zamítám,“ řekl. Proces pak odročil s tím, že konečný verdikt vynese zřejmě 29. listopadu.

Bránila se

U soudu svědčil znalec z oboru soudního lékařství, který zavražděnou pitval. „Našli jsme řadu zevních poranění. Zasaženy byly hlava, břicho, trup, stehna, ruce. Napočítali jsme 25 bodno-řezných poranění, většina v obličeji a na dalších částech hlavy. Příčinou smrti byly rány hlavy a poranění mozku. Dívka se bránila, je to poznat na ranách na dlaních obou rukou.“ Doba smrti? 8. března v intervalu 15:46 až 15:58.

Fotogalerie
22 fotografií