Nikolka byla na svůj vlasový porost sahající až pod zadeček náležitě hrdá. Když se doma její táta před časem zmínil o možnosti darovat vlasy a pomoci nemocným, malá slečna nejprve zavrtěla odmítavě hlavou. Zanedlouho ale změnila názor.

„Cesta do kadeřnictví se tak obešla bez slziček. Nikča věděla, že dělá dobrou věc,“ svěřil se Michal Krška.

Vlasy dlouhé jak z komedie Postřižiny

„Věřím, že vlasy pomohou nějaké jiné holce. Těším se, až mi třeba pošle fotku a dopis. Mně dorostou a pak je po ostříhání pošlu znova,“ svěřila se školačka Blesk.cz.

Její rodiče si teď libují, že nějakou dobou nebude s úpravou vlasů jejich princezničky žádná potíž. „Měla je dlouhé jak Magda Vašáryová ve filmu Postřižiny. Po koupání se hodně zacuchávaly a jejich fénování, to byl doslova boj,“ směje se Nikolčin tatínek.

Paruky pro 170 nemocných

Nadační fond Daruj vlasy založili v roce 2016 Ondřej a Veronika Suchých. Pomoc poskytuje onkologicky nemocným pacientům, kteří přišli o vlasy vlivem vedlejších účinků léčby, pacientům s alopecií, těm, kteří přišli o vlasy v důsledku traumatické události (popáleniny, autonehody, operace hlavy) a dětem se závažnými onemocněními. Do současnosti fond poskytl paruky téměř 170 lidem.

VIDEO: Leukémie: Nemoc, kterou trpěl i Karel Gott - příznaky, příčiny, léčba.

Video
délka: 02:01.24
Video se připravuje ...

Leukémie: nemoc, kterou trpěl i Karel Gott - příznaky, příčiny, léčba Videohub


 

Fotogalerie
6 fotografií