S kapelou Petr Bende Band obsáhlo turné živý stream z městského divadla ve Znojmě, který vysílal Český rozhlas Brno a k vidění je na Youtube v sekci Koncerty Českého rozhlasu. Následoval záznam staršího koncertu Vánoční vzpomínání, benefiční livestream koncert v Zábřehu a 9. a 16. prosince další Vánoční vzpomínání.

Vyvrcholením turné byl koncert v České televizi, hodinový záznam z loňského vystoupení v Mahenově divadle v Brně. A nezůstalo jen u toho!

Hudební návraty do rodného kraje

Rodák z Újezda u Rosic se do rodného kraje rád vrací, 20.prosince se tak podařilo v kulturním domě ve Velké Bíteši uspořádat online koncert. „Jsem moc rád, že i letos, v roce, který je pro všechny těžkou zkouškou, jsme zahráli v mém rodném kraji pro potěšení všech, co mají naše tradiční vánoční koncerty rádi, a věřím, že alespoň  takto zpříjemníme předvánoční atmosféru,“ svěřil se Petr, který pozval jako hosty Cimbálovou muziku Gromba.

Video
délka: 04:54.23
Video se připravuje ...

Petr Bende přeložil vánoční turné na příští rok Petr Bende Band

Živé turné, na které se těšily stovky fanoušků, se naopak přesouvá na rok 2021. „Sice jsem si letošní vánoční turné představoval úplně jinak, ale i přes veškerá opatření se mi podařilo sestavit program. Budeme rádi, když nám zůstanete nakloněni. Těšíme se stejně jako vy na setkání, zpívání, hosty, koledy a tradici, která měla letos slavit 24. ročník,“ vzkázal Petr Bende.

Je  to šílená doba

A jak hudebník snáší protiepidemická opatření, která zhatila nejen jeho koncertování před publikem, ale zasahuje do života celé společnosti? „Doba je to opravdu dost šílená. Veškeré plánování se teď otočilo spíše na rušení akcí. O finančních ztrátách se raději vyjadřovat ani nebudu. Je to takřka zničující pro celkovou kulturu,“ míní Petr Bende, který prozradil, že měl alespoň víc času na své syny.

Synové, nový singl a videoklip

„Jelikož jsou mým životem a přinášejí mi největší radosti. Mimo povinnosti a distanční výuku chodíme na výšlapy do přírody, sportujeme a do posledních chvil jsme si užívali slunečného počasí. Dokonce jsme ještě nedávno stihli si v přírodě opéct špekáčky,“ přece jen se usmívá zpěvák.

Muzice se samozřejmě věnovat nepřestal. Cvičí, skládá nové písně a připravuje další singl a videoklip, které vyjdou po Novém roce. „Takže se nenudím, ale opravdu bych se nejraději vypravil na pár dní na cesty za fanoušky a koncertoval. Tak snad se již brzo všichni hudebníci dočkáme,“ věří Petr Bende.

Video
délka: 02:35.27
Video se připravuje ...

Petr Bende přeložil vánoční turné na příští rok