Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Lady Gaga, Elton John i Rolling Stones koncertovali online. Na podporu zdravotníků

Autor: ČTK, tsv - 
19. dubna 2020
09:50

Slavní zpěváci a hudebníci jako Lady Gaga, Billie Eilish, Elton John, Paul McCartney, Stevie Wonder či Rolling Stones vystoupili v noci na neděli v osmihodinové hudební show na podporu zdravotníků, kteří v první linii bojují proti koronaviru. Hudební představení byla prokládána vystoupeními známých světových osobností, ale také osobními příběhy lékařů a zdravotních sester, básněmi poslanými dětmi či ukázkami pomoci řadových občanů při výrobě roušek a při dodávkách potravin a léků lidem v nouzi.

Akce One World: Together at Home (Jeden svět: Společně doma) začala v sobotu ve 20:00 českého času a sledovat ji bylo možné na internetu. Vyvrcholením byl dvouhodinový koncert největších hvězd, který od dnešních 2:00 SELČ přenášelo několik televizí.

Na organizaci se podílela zpěvačka Lady Gaga, nezisková organizace Global Citizen a Světová zdravotnická organizace (WHO). Podle zpěvačky byl koncert, do něhož se ze svých domovů zapojila asi stovka zpěváků, vyjádřením díků zdravotníkům v mnoha zemích, kteří často pracují bez odpovídající ochrany před nákazou.

V úvodu show byla představena série záběrů zveřejněných v dřívějších dnech na sociálních sítích a v médiích, záběry zachycovaly obyvatele Francie, Španělska, Británie, Spojených států a dalších zemí, jak ze svých domovů tleskají zdravotníkům na znamení obdivu a díků.

Vystoupily i Obamová, Bushová a Jessica Parkerová

Výtěžek z koncertu půjde ve prospěch Světové zdravotnické organizace, Lady Gaga ale již předem zdůraznila, že se nejedná o žádnou dobročinnou sbírku a že hlavním cílem akce je vyjádřit solidaritu, jednotu a pobavit diváky v době, kdy je nejméně 4,5 miliardy lidí ve světě nuceno zdržovat se ve svých domovech.

V pořadu se ukázaly například bývalé první dámy USA Michelle Obamová a Laura Bushová, dále i anglická fotbalová legenda David Beckham, americká herečka Sarah Jessica Parkerová, již proslavil seriál Sex ve městě, či portorický zpěvák Luis Fonsi, jehož taneční hit Despacito se stal na YouTube nejsledovanějším hudebním videem uplynulého desetiletí.

Celebrity kromě jiného vyzvaly lidi z celého světa, aby se zdržovali doma, myli si pravidelně ruce, nesdružovali se, vyvíjeli tlak na politiky a přiměli je rozšířit testování na nemoc covid-19, která už si ve světě vyžádala přes 150.000 obětí. Poděkování kromě zdravotníkům mířila také k prodavačům v obchodech s nejnutnějším zbožím, poštovním doručovatelům či učitelům, kteří vzdělávají své žáky na dálku.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud