Sám coby majitel Kafé Lávka v brněnském obchodním a administrativním centru IBC také neprožívá šťastné období. „Kavárna je mimo provoz, stopku má řada akcí, které jsme plánovali v gastronomické škole. U ledu je i natáčení pro televizi, což bylo spojení hudby a kuchařských receptů.“

Společně se Ščukou proto vymysleli balíčky pro maminky samoživitelky, projekt spojený s potravinovou bankou. „Vydávat je budeme tady v Kafé Lávka, alespoň prostor smysluplně využijeme. Věřím, že je to záležitost několika dní, než začneme,“ upozornil Kováč.

Plné zuby gastronomie

Zároveň vnímá tíživou situaci, která zasáhla i řadu jeho známých z oboru. „Jen v Brně skončily čtyři podniky včetně sympatické kavárny na Pekařské ulici. Velké potíže mají menší restaurace a hospody na okraji a na vesnicích. Ti, co skončili, mi na rovinu řekli, že mají gastronomie plné zuby a hledají si místo v jiném oboru,“ tvrdí Kováč.

Video
délka: 03:11.10

Kuchařské eso Kováč s kamarádem pomohou matkám samoživitelkám. TV Blesk Zdeněk Matyáš

Sám prý netuší, kdy se jeho kavárna opět vrátí do zajetých kolejí. „Po uvolnění poměrů tipuji tak jeden až dva měsíce, asi budeme obsluhovat v rouškách. Ale věřím, že si zákazníci opět najdou cestu nejen za dobrou kávou,“ přemítá přední český kuchařský mistr.

Fotogalerie
8 fotografií