Nesourodá dvojice žen sice nejprve soupeří o to, která z nich získá odvoz rychleji, ale postupně zjistí, že je spojuje mnohem víc, než silná touha po svobodě. Nedomyšlený útěk pak začne navzdory prvotní vzájemné antipatii mezi oběma poutnicemi nabírat nečekané obrátky.

Premiéra francouzské tragikomedie Rebelky v režii Antonína Procházky se odehraje 15. listopadu v Divadle Bolka Polívky v Brně. Pražská premiéra se koná 21. listopadu od 19.30 hodin na Malé scéně divadla Studio DVA.

„Nejsilnějším poselstvím té hry je asi to, že spolu mohou vycházet lidé různých společenských vrstev a odlišných povah. Dokonce mezi nimi může vzniknout opravdové přátelství. Dnes je nám často předkládáno, že to možné není,“ uvedla představitelka Margot, herečka Štěpánka Křesťanová.

„Je to krásný příběh dvou žen na útěku, které jdou kousek cesty spolu,“ dodala Chantal Poullain alias Claude. 

Ohlášení premiéry byl přítomen i principál Bolek Polívka. V dobrém rozmaru si liboval, že jeho expartnerka zvolila pro premiéru prkna jeho divadla.   

Autory Rebelek jsou dva francouzští herci, dramatici a režiséři Pierre Palmade a Christophe Duthuron, kteří si spolupráci vyzkoušeli už při psaní hry Pierre a syn pro legendu francouzského humoru Pierra Richarda. Hra Rebelky byla v České republice dosud uváděna pod názvem Na útěku.

Video
délka: 01:23.57

Chantal se vrací k Bolkovi: V jeho divadle se zhostí role přestárlé rebelky TV Blesk Zdeněk Matyáš