„Snažím se, abych posluchačům přinesl aspoň kousek té aury, která z Karla Gotta vyzařovala,“ tvrdí muž, který kapelu svým zpěvem táhne už třináctým rokem. Zpráva o úmrtí oblíbeného zpěváka ho zdrtila. „V únoru mi na stejnou nemoc umřel táta. Je to pro mě hrozně těžký rok,“ svěřil se.

Karel Gott se o kapele dozvěděl, několikrát se s jejími členy sešel a nešetřil pochvalou. „Byl vlídný, šarmantní, prostě neskutečná osobnost. Loni jsem mu ukázal svého syna. Každé osobní setkání s ním bylo velkým zážitkem,“ neskrývá dojetí Bouda.

V pátek se Josef vydal do Prahy, aby na Žofíně složil svému idolu poslední hold. S sebou vezl dvě kondolenční knihy, které zaplnily desítky vzkazů obyvatel Bučovic, kde kapela sídlí. 

Radku a Josefe, dělejte lidem dál radost mými písněmi. Vše nejlepší k vašemu výročí Karel Gott," napsal tehdy Zlatý slavík zakladatelům revivalové kapely k desátému výročí jejího vzniku. Kapela bude dál naplňovat tento tři roky starý vzkaz Mistra z doby, kdy poprvé bojoval se zákeřnou nemocí.

VIDEO: Srdce od Ivany a metál od prezidenta: S Gottem se loučili lidé na Žofíně.

Video
délka: 00:12.38

Srdce od Ivany a metál od prezidenta: S Gottem se loučili lidé na Žofíně. David Turek