„Jdu do důchodu. Není nikdo, kdo by mne nahradil. Nic víc za tím netřeba hledat,“ svěřil se pro Blesk.cz muž, který legendární prodejnu u náměstí Svobody provozoval od roku 1992. Otec dvou dcer a dědeček pěti vnoučat nenašel nikoho, kdo by jeho obchod převzal. Ani v rodině, ani jinde.

Pan Cimrman přesluhuje u pultu už šest let. „Rád bych si chtěl ještě pořádně užít penze,“ dodal muž se slavným jménem. Jednou se dokonce sešel i se Zdeňkem Svěrákem, tvůrcem fiktivního génia Járy Cimrmana.

Zavedený obchod nyní nahradí bageterie.

Pomoc přišly důchodkyně

Populární a vyhledávaný krám přitom tři desetiletí nabízel Brňanům nádobí, šroubky, nářadí, kuchyňské roboty, žárovky a všechny myslitelné potřeby do domácnosti.

Do obchodu se po oznámení konce valí davy lidí. Cimrman totiž ve výprodeji zlevnil vše na polovinu. Na brigádu ke kasám proto přišly pomoci zvládnout nával i bývalé prodavačky, důchodkyně.

Brňané: Věčná škoda!

Uzavření prodejny je Brňanům líto. „Škoda, jste jedna z posledních výborných prodejen se znalým a ochotným personálem. To už se v hypermarketech nevidí. Vždycky jsem u vás pořídil skvělé věci. Měli jsme štěstí, že jste vydrželi tak dlouho. V Brně už podobná prodejna není. Byli jste poslední. Budeme už jen vzpomínat,“ shrnul většinový názor zákazníků Karel Zavadil.

Reklamace i po zavření krámu

Když budou chtít lidé zakoupené zboží reklamovat, mají na to nárok. Záruční dobu bude podnik respektovat i po uzavření prodejny. Přesné informace vyvěsí pan Cimrman na začátku září.

Brněnské legendy mizí

Cimrmanův obchod je třetí v krátké době, který z centra Brna mizí. Předloni památkáři vyštvali z náměstí Svobody kvůli vysokému nájemnému legendární rodinné knihkupectví Šimona Ryšavého (61). Prodávalo menšinové žánry, duchovní a filozofickou literaturu. Ve stejné době zmizela i vyhlášená cukrárna U čtyř mamlasů pana Labského.

VIDEO: „Kovařina, můj celoživotní koníček,“ říká Zdeněk (62) o tradičním oboru.

Video
délka: 00:51

„Kovařina, můj celoživotní koníček,“ říká Zdeněk (62) o tradičním oboru. Blesk TV,