A její šéf – kdyby nebyl skromný a vědělo se to o něm - by mohl směle kandidovat do světové Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle sloužící cukrář všech dob! Unikátní bonus navíc: na jeho pamlscích si pochutnali všichni tři čeští prezidenti – Havel, Klaus i Zeman. Nejmlsnější byl prý cukrářův jmenovec, nejzvědavější paní Dagmar.

Majstrštyk pana Zemana je žloutkový věneček. Přesnou recepturu nedá z ruky, střeží ji jako oko v hlavě. Dodnes také věnečky denně osobně peče. „Přátelé se diví, proč pořád pracuji. Mám ale zodpovědnost za 20 lidí. Musím udržovat podnik denně v chodu tak aby šlapal a brzy jej mohl ode mne převzít vnuk,“ svěřil se Blesku Adolf Zeman.

Adolf Zeman chtěl po revoluci podnik koupit. Město Brno mu jej tehdy neprodalo, prý by jej obratem střelil Asiatům. „Což může být v těchto prostorách něco jiného než kavárna s cukrárnou?,“ dodnes kroutí hlavou legendární cukrář.

Legendární věnečky

Přesný recept střeží Adolf Zeman jako oko v hlavě, přesný výrobní postup, pochopitelně, neprozradí. „Základem jsou ale vždy jen čerstvé suroviny, hlavně máslo. Žádné náhražky ani dochucovadla. Věneček má také dvojnásobnou hmotnost než obvykle bývají,“ prozradil muž, který také toto cukroví osobně peče. „Každý den čerstvé, máme spočítáno, kolik jich lidi denně snědí,“ usmívá se.

Jak se proměnily chutě lidí?

K Zemanovi chodí mlsat kremrole, dortíky či kávu běžně pět rodinných generací. „Nedávno mne zastavila paní. Vodívala ji sem babička, pak maminka. Pak chodila sama s manželem, dětmi a teď jednou týdně vodí vnuka. Prý sem chodí vzpomínat na mládí, před očima jí běží život,“ prozradil cukrář Zeman. A jak se měnily chutě? „Dnes mají lidi víc v oblibě ovocné zákusky. Musí být ale s čerstvým ovocem,“ tvrdí mistr cukrář.

Jak šel čas

1936: Architekt Korn dostavěl pro kavárníky Josefa a Viléma Sedláčkovy dům v Josefské ulici. Funkcionalistická stavba včetně interiéru dodnes nezměnila podobu. Adolfu Zemanovi byly tři roky.

1948: Bratrům Sedláčkovým úřady jako kolaborantům majetek zabavily podle Benešových dekretů. Jako cukrářský učeň nastupuje čtrnáctiletý Adolf Zeman. Postupem času se vypracuje na šéfa.

1990: Vzniká Zemanova cukrárna a kavárna pod vedením Adolfa Zemana. A tak je tomu dodnes.

VIDEO: Dalšímu tradičnímu řemeslu - kovařině - zasvětil životi i Zdeněk (62).

Video
délka: 00:51
720p 480p 360p 240p

„Kovařina můj celoživotní koníček,“ říká Zdeněk (62) o tradičním oboru. Blesk TV,

Fotogalerie
10 fotografií