„Bratříčku, a pamatuješ, jak jsme závodili, kdo bude dříve ve školce. Já na kole a ty pěšky? I když jsi byl malý, vždycky jsi vyhrál,“ oprášil Erik vzpomínku na dětství. A vzpomněl i kuchařské začátky obou bratrů.

„Pamatuješ, jak jsme spolu poprvé vařili? Spálili jsme to a nedalo se to jíst. Nebo kdy jsi sám dělal palačinky. Málem jsme čtyřikrát vyhořeli, než jsi se to naučil.“ Smuteční síň rázem zaplavil srdečný smích stovek přítomných.

„Pamatuješ, jak jsme si řekli, že nebudeme na hodech pít? Pak jsme v tu samou chvíli objímali stejný strom, každý z jedné strany,“ vzpomněl bratr další z příběhů, který píše život.

Video
délka: 00:28
1080p 720p 360p

Loučení s Petrem (+24) Rakovině vzdoroval 2 roky Jiří Nováček

A neopomněl ani jemnou s nadsázkou zacílenou výtku. „Nezapomenu, jak jsi si z mnoha cenných rad vždycky vybrat jen tu největší kravinu,“ vzkázal bratrovi.

„Sbohem bratříčku. Závěrem bych chtěl přidat jedno parafrázované poselství. Neřešte pitomosti a všední starosti. Když nejde o život, jde o ho...! Mějte se rádi, pamatujte si a užívejte život, protože život je dar největší,“ podtrhl Erik odkaz toho, co Petr nejen v boji s rakovinou, ale i pro život svých přátel dokázal zvýraznit.

Video
délka: 00:16
360p

Přátelé a známí Petra Hübla splnili jeho poslední přání, na rozloučení do brněnského krematoria přišli v duhových barvách. Nechyběly balónky a bublinky Zdeněk Matyáš

Slova dozněla, na poslední cestu statečného mladíka doprovodily jeho oblíbené písně – Stairway to Heaven nesmrtelných Led Zeppelin a Walking on Sunshine kapely The Waves.  

„Peťko, odpočívej v pokoji, víc není co dodat,“ svěřila se Blesku po doznění poslední skladby očividně dojatá Petrova kamarádka Nela, která přinesla do smutečního sálu 24 duhových balónků.

Petr statečně bojoval s Non-Hodgkinovým lymfomem

»Jmenuji se Petr Hübel. Je mi momentálně 23 let a jak již můžete tušit z názvu, mám rakovinu. Přesněji řečeno Non-Hodgkin velkobuněčný difúzní B-lymfom. Klasická léčba u mě nezabrala. Jsem chemorezistentní a prošel jsem víceméně vším, co současná léčba nabízí… Snažím se ze všech sil motivovat nemocné lidi, aby náročnou léčbu nevzdali, « napsal na svém blogu. Petr se odjel léčit i do Peru k tamním šamanům, ani ti mu nepomohli a nezabrala ani biomolekulární léčba. Petr bojoval s nemocí do posledního dechu, zemřel 26. září, pár dní po svých 24. narozeninách.

Fotogalerie
34 fotografií