Od návratu z Peru nebyl zdravotní stav Petra Hübela nijak skvělý. S Non-Hodgkinovým lymfomem bojoval tradičními metodami dlouhé měsíce, při jejich neúspěchu se rozhodl volit alternativní léčbu, ani ta ale nezabrala, což sám přiznával.

Video
délka: 02:57.13

Zemřel Petr Hübel (†24): S rakovinou jel bojovat až k šamanům do Peru Zdeněk Matyáš

Minulý týden se jeho stav natolik zhoršil, že skončil v nemocnici. Už v sobotu na sociální sítě psal, že je velmi slabý. "Nemám sílu ani dojít na záchod," prozradil.

V úterý navečer pak zveřejnila Simona smutnou zprávu, Petr agresivní rakovině podlehl. Popsala i to, co prožívali krátce před jeho smrtí. "Je pod vlivem opiátů proti bolestem a dost ho utlumují, takže jen spinká, spinká a když se na chvilku vzbudí, tak řekne 2 slova a znovu upadá únavou do spánku," psala Simona v úterý v poledne.

Vysvětlila, jak se Petrův stav zhoršil a proč bylo potřeba mu podat opiáty. "Víte, včerejší noc byla hodně kritická, proto ty opiáty. Začal se dusit, pak nemohl ani dýchat, natož mluvit a i přesto vykřikl: 'Nechci umřít, já nechci umřít,.. chci žít!' Byla to ta nejhorší noc v mém životě," píše Simona.

"Díky Tobě, Peti, všichni víme, že si máme života vážit, dodával jsi nám sílu a dokazoval, že jde zvládnout opravdu vše!" napsala po pár hodinách.

Fotogalerie
24 fotografií