Moderní spotřebiče jsou dnes standardně vybavené konektivitou, která umožňuje jejich propojení s ostatními prvky vaší domácnosti a ovládání prostřednictvím mobilu. Skvělým příkladem je aplikace SmartThings od Samsungu, v níž máte svoji domácnost doslova pod palcem, aniž byste vstali z gauče – nebo dokonce byli fyzicky doma. Díky umělé inteligenci se však chytrá domácnost dostává na zcela novou úroveň.

Až o 70 % nižší spotřeba energie

Už zmíněná aplikace SmartThings například nabízí speciální AI modul k úsporám energie. Ten umělou inteligenci využívá k maximálnímu snížení provozních nákladů spotřebičů Samsung. Můžete si dokonce vybrat, jestli chcete energií šetřit kontinuálně, nebo začít s úsporami až ve chvíli, kdy očekávaný účet za energie překročí vámi daný limit. Ať tak či tak, jakmile se rozhodnete spořit, AI povolá do vašich služeb speciální algoritmy a analýzu velkých dat.

V praxi to znamená, že vaše chladnička rozpozná otevření dveří a optimalizuje spuštění chlazení, aby nespolklo příliš energie. Stejně tak odmrazování výparníku začne až ve chvíli, kdy je opravdu potřeba. Výsledek? Úspora 15 % spotřeby energie.

Ještě vyšší úspory lze dosáhnout u praček. V režimu AI Energy Mode dokážou díky nižším teplotám a technologiím, které zachovávají účinnost praní, snížit spotřebu dokonce o 70 %, sušičky pak o 20 %.

Zamávejte připálenému jídlu i nehodám při vysávání

Umělá inteligence se však objevuje i ve spotřebičích, kde byste ji možná nečekali, jako jsou vysavače nebo parní trouby. Například vysavač Samsung Jet Bot AI+ je vůbec prvním vysavačem na světě vybaveným AI. Slouží mu k rozpoznání objektů na zemi, včetně těch velmi křehkých, a předchází tak nehodám při vysávání.

Nejnovější tyčový vysavač Bespoke Jet AI pak dokáže pomocí umělé inteligence analyzovat typ podlahy a podle toho automaticky uzpůsobit výkon i rychlost kartáčů. Spotřeba energie se tím sníží až o 14 %. V případě parní trouby AI dokáže rozpoznat ingredience, navrhnout optimální režim pečení a včas ohlásit možné připálení.

Autor: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Pokud jste měli pocit, že je umělá inteligence v domácích spotřebičích zbytečný luxus, jste na omylu. Opak je pravdou. V době drahých energií by se dalo nazvat luxusem tuto technologii v domácnosti nevyužívat. Spotřebiče jsou totiž díky ní mnohem úspornější a ještě šetří váš čas!

Až do 30. července máte navíc příležitost k dalším úsporám. Spotřebiče Samsung vybavené umělou inteligencí můžete zakoupit ve speciální akci. Stačí se do 14 dní po nákupu zaregistrovat na webových stránkách Samsung a získáte 15 % z doporučené maloobchodní ceny spotřebiče zpět. Přehled spotřebičů, na které se akce vztahuje, a další informace najdete na stránkách https://www.samsung.com/cz/akce/ce/cashback/#bonus.