Stěhovací firmu si dobře prověřte

V případě, že se rozhodnete pro stěhovací firmu, protože jste zvážili, že vlastními silami to nezvládnete nebo že to bude na dlouho a ne v takové kvalitě, jak si představujete, vybírejte s rozmyslem. Přečtěte si recenze na stěhování od firem, které již službu využily, a prověřte si je. Vynikající recenze na průmyslové stěhování má firma SB Stěhování Brno. Zaměřuje se právě na stěhování továren, průmyslových hal i administrativních budov a ví tedy, co to obnáší. Není to firmička o dvou lidech, která stěhuje s dodávkou gauče z bytů.

Prohlídka na místě, plán stěhování a časový harmonogram

Máte-li vybráno, sejděte se s majitelem firmy a zeptejte se ho na všechny aspekty stěhování. Rozhodně se o stěhování bavte přímo v prostorách, jejichž vybavení potřebujete přesunout. Od stolu z kanceláře se toho moc nevyřeší. Sdělte stěhovací firmě svou představu a domluvte se, jak bude probíhat přesun strojů a jaký bude plán stěhování.

Dejte si také pozor na to, aby byly splněny všechny bezpečnostní standardy a předpisy. Ostatně SB Stěhování Brno vás právě na tyto oblasti upozorní a vše pohlídá. „Před samotným stěhováním se musí udělat kus práce, která zajistí bezproblémový proces. A to je pečlivý plán a příprava včetně časového harmonogramu. Díky tomu bude vedení firmy vědět, jak může plánovat provoz, jaké bude omezení a také které zaměstnance bude potřebovat a které ne,“ vyjmenovává Martin Skoupý, majitel firmy SB Stěhování Brno.

Zeptejte se na pojištění stěhovací firmy

Jedním z hlavních důležitých faktorů při stěhování továrny se stroji je pojištění případných škod. Kvalitní stěhovací firma má toto pojištění sjednané. „My jsme pojištěni u České pojišťovny na částku až do pěti milionů korun. Je to klíčové pro minimalizování rizika škod na strojích při přesunu,“ říká Martin Skoupý.

Se stěhováním těžkých strojů je potřeba mít zkušenosti

CNC stroje, lisy, výrobní linky a další technologie nemají křídla, která by je na jedno zmáčknutí knoflíku přenesla ze starých prostor do nových. Je to hezká představa, ale realita je jiná.

Po přípravách na stěhování a výběru vhodné stěhovací firmy se dostáváme k samotnému procesu stěhování strojů. Tento proces je velmi náročný a vyžaduje pečlivé dodržení plánů a zkušené pracovníky. Stěhovací firma by měla mít dostatek zkušeností s manipulací těžkých strojů a musí disponovat potřebným vybavením a nástroji. Jedině tak můžete nejvhodněji stroje přemístit. 

Dalším důležitým faktorem je způsob, jakým jsou stroje zajištěny během přesunu. Stroje, jako jsou frézky a soustruhy, vyžadují upevnění do roviny a upevnění k povrchu. Pro tento účel firma SB Stěhování Brno používá pásové ocelové kotvy.

Při stěhování strojů je důležité zvolit správnou techniku a zabezpečit ochranu strojů během manipulace. Nejprve je třeba stroje vypnout a vypustit strojní kapaliny. Poté se stroje vyjmou z montážních plošin a připraví se na transport. Pro transport se používají valníkové vozy nebo kamiony s dostatečnou nosností.

Manipulace strojů se provádí pomocí hydraulických zdviháků a dalších specializovaných zařízení. „Na to vše myslíme, to vše víme. Samozřejmě se to neobejde bez spolupráce obsluhy strojů a techniků,“ dodává Martin Skoupý.

Stěhování strojů Brno 25 tun
Autor: SB STĚHOVÁNÍ BRNO s.r.o.

Stroje přestěhovány, ale co kanceláře?

V první řadě nezapomeňte informovat své zaměstnance o stěhování. Poskytněte jim potřebné informace a pokyny pro přenesení jejich věcí. Pro hladký průběh je dobré sestavit tým lidí, kteří budou zodpovědní za plánování a koordinaci stěhování kanceláří. Zahrňte lidi z IT oddělení, aby pomohli s přenosy dat a zařízení, i zaměstnance z oddělení správy, kteří budou koordinovat logistiku a komunikovat se stěhovací firmou.

Zkontrolujte veškeré kancelářské vybavení a zařízení, abyste se ujistili, že všechno bude připraveno k použití v nových prostorách. Se stěhovací firmou se domluvte na způsobu zabalení kancelářského vybavení. I tady vám SB Stěhování Brno pomůže – s balením, transportem i vybalením v nových prostorách.