Erektilní dysfunkce je mezi Čechy na vzestupu

Problémy s erekcí se mužskou společností plíží jako tichý nepřítel, o kterém se moc nemluví. Jeho pozornosti by se přitom měl přikládat o dost větší význam, protože je v sázce i budoucnost našeho národa.

Nevěříte? Studie hovoří jasně a shodují se na jednom – situace je zlá a bude hůř.

Co je příčinou poruch erekce a kdo jimi trpí nejčastěji?

Erektilní dysfunkce souvisí s dlouhodobými problémy dosažení erekce u mužů. To může být způsobeno celou řadou vnějších i vnitřních faktorů.

Nejčastěji je na vině pokles celkového libida, kdy muži postupem času stále více ztrácejí zájem o sex a vzrušení obecně. Poměrně často bývá tato intimní porucha spojená s nepříjemným zážitkem z minulosti, který chlapi nejsou schopní vytěsnit nebo se přes něj přenést.

Rizikovým faktorem pro výskyt erektilní dysfunkce je také věk a životní styl. Ten patří k hlavním kamenům úrazu právě u Čechů, protože národ konzumentů knedlíků, piva a pečených kachen si o zdravotní problémy prakticky říká.

Autor: eMarkest, s.r.o.

Budoucnost není pro erekci růžová

Podle předběžných statistik hrozí, že by v roce 2025 mohla erektilní dysfunkce postihnout až 10 % českých mužů, což je zhruba půl milionu obyvatel ČR.

Tato nepříliš příznivá prognóza byla vypracována již v roce 2000 týmem amerických vědců, a do dnešního dne se její očekávání s poměrně vysokou přesností naplnila.

K podobným výsledkům pak přišel i tým Dr. Hemelrijcka na londýnské univerzitě v roce 2019. Přestože není snadné určit jednoznačného viníka potíží s erekcí, je jasné, že celý problém se prohlubuje primárně díky celkovému stárnutí mužské populace, kterému se nevyhýbá ani Česká republika.

Podíváme-li se na jednotlivé generace českých mužů, je zde jasný trend. Zatímco u dvacátníků se problémy s erekcí vyskytují u méně než 10 % mužů, u chlapů nad 50 let je pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkce již téměř 50procentní.

A to už zdaleka není zanedbatelná hodnota. Co s tím – nebo spíš, co s ním?

Autor: eMarkest, s.r.o.

Lze se proti problémům s erekcí chránit?

Téměř ve všech případech nejrůznějších chorob a poruch platí zlaté pravidlo o tom, že prevence je základ.

Je jasné, že neustále narůstajícímu počtu svíček na dortu neunikne žádný muž, a s věkem zkrátka nic moc nenaděláte. Co ale můžete ovlivnit, je přístup k vlastní životosprávě. Právě ta se totiž na problémech těla i duše podepisuje nejvýznamněji.

Erektilní dysfunkce totiž prokazatelně narůstá například s body mass indexem (BMI) či s poruchami srdce, které pumpuje krev do celého těla, takže jeho nesprávné fungování jde ruku v ruce s mužskými intimními problémy.

Chcete-li se sebou začít něco dělat, abyste se za sebe v posteli nemusel stydět, zkuste trochu zapracovat na své fyzičce. Vyběhněte si párkrát do týdne na ranní jogging, udělejte si po příchodu z práce jednu či dvě série základních cvičení, nebo při procházkách volte delší trasy.

Zkuste také nahradit cestování autem či autobusem chůzí nebo jízdou na kole. Vaše chlouba vám bude vděčná.

Přírodní podpora erekce Stále více mužů se v této fázi uvědomění vymlouvá, že nemá čas ani chuť na podobné aktivity, čímž se cyklus problémů s erekcí uzavírá. A v podstatě se tak potvrzuje zjištění odborných studií. I pro tyto lenochy však existuje řešení.

Jednou z možností, jak můžete problémům s erekcí předejít, je konzumace vhodných doplňků stravy pro podporu prokrvení penisu a erekce či jiných přípravků, které jsou určeny pro řešení nepříjemné situace s nefunkčním nádobíčkem.

Autor: eMarkest, s.r.o.

Pohodlnou variantou je například Proerecta LONG, kterou tvoří pestrá směs vitamínů, minerálů a dalších přírodních látek s cílem posílit vaši sexualitu a v dlouhodobém měřítku tak pomoci řešit problémy s erekcí.

Nenechejte ale nic náhodě, a vykročte vpřed v boji proti této poruše, o které se sice příliš nemluví, avšak není radno ji zanedbávat.