Tato země je velice pohostinná a má co nabídnout. Pravdou je, že ideální lokalita neexistuje, protože každý preferuje něco jiného. Ale rodiny, které se vrátí ze své dovolené, mají pokaždé o čem vyprávět. V destinacích se můžete těšit na bohaté kulturní i sportovní využití, a věřte, že pokud nebudete vyloženě chtít, nudu rozhodně nezažijete. Chorvatsko jako takové je velmi žádaná lokalita. V hlavní sezóně sem míří spousta lidí, dovolené proto bývají dražší. Ale když se vydáte mimo hlavní sezónu, budete možná ve finále spokojenější.

Chorvatsko je obklopováno Jaderským mořem a jeho hlavním městem je Záhřeb. K němu se řadí okolo 1000 ostrovů (ale jen na některé se dá opravdu dostat). Nejvíce navštěvovanými jsou Krk, Hvar, Rab a Korčula.

Proč je Chorvatsko tak oblíbené?

Zprvu se může zdát, že vypadá jako kterákoli jiná destinace, ale opak je pravdou. Díky tomu, že se sem vydává tolik turistů z různých zemí, nemáte problém se tu domluvit. Místní jsou zvyklí na turisty, a dokonce i na ty, kteří nejezdí s cestovkou. Podle volby destinace se dostanete k nejrůznějším plážím. Některé jsou klidnější a čistší a jiné jsou zase rušnější. Také se mění povrch pláží ­– někde jsou spíše oblázkové nebo písčité a jiné jsou spíše skalnaté.

K Chorvatsku neodmyslitelně patří i Dalmácie, kam zamíří ročně spousta našich turistů. Samotná Dalmácie disponuje řadou zajímavých letovisek, která určitě alespoň jednou navštivte.

Neváhejte a vydejte se poznávat Dalmácii

Dalmácie se rozděluje na tři části – na severní, jižní a střední. Každou tuto oblast lidé ještě rozdělují na tzv. župy. Tak jako pod Chorvatsko spadá určité množství ostrovů, tak i Dalmácie se může několika pochlubit. Pokud prahnete po historii, vydejte se do Dubrovníku, které leží v jižní části Dalmácie.

Dubrovník je dokonce zapsán do seznamu UNESCO a nejspíše proto, je tu tolik cestovatelů. Dalmácie má určitě čím zaujmout. Můžete se těšit na překrásnou přírodu a starobylá města, která se kdysi stavěla u pobřeží. Kromě toho vám místní předvedou své tradice, benátské prvky a kulturní zvyky.

Prožijte dovolenou v úžasné scenérii

Dalmácie je neustále díky členitému pobřeží, nádherným plážím, ze kterých lze pořídit nádherné fotky a celkovým výhledům plná lidí. A k tomu si připište rozhlehlé pohoří s vysokými borovicemi, kde si můžete naplánovat piknik ve dvou.

Pokud chcete objevovat nová místa, vyrazte do nedalekých palmových a olivových hájů. Chorvatsko je proslulé pěstováním oliv, a proto si odsud turisté vozí nejrůznější olivové produkty. Dalmácie nenabízí pouze skvosty přírody a kulturní zvyky, ale také zajímavá a typická jídla. Pokud chcete prozkoumávat podivuhodná místa, vydejte se do širokého okolí., případně si půjčte člun a dojeďte k některému z ostrovů!

Dovolenou máte vybranou, ale nevíte, co s sebou?

Určitě si do kufru dejte osušku, kterou si dáte na lehátka, k tomu si zabalte typické věci na dovolenou. Kromě opalovacího krému si nezapomeňte cestovní pojištění ­– klidně i pojištění zavazadel. Nezapomeňte si pohlídat podmínky pro vstup do země a samozřejmě si zkontrolujte platnost občanského průkazu. Pokud jedete autem, kupte si dálniční známky.