Tentokrát bylo slavnostní kolo StarDance výjimečné i tím, že dvě jeho protagonistky jsou zároveň ambasadorkami charitativního projektu Pilsner Urquell Aukční lahve. Ten již desátým rokem věnuje vydraženou částku za deset unikátních designových lahví s prémiovým pivem právě Centru Paraple.

„V loňském roce vynesl náš projekt Centru Paraple rekordních 3,5 milionu korun. Letošní ročník je věnován ženám a jsem přesvědčen, že se dražitelům opět podaří poslat na konto centra tučnou částku,” řekl Roman Trzaskalik, marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje.

Tvar aukčním lahvím dala designerka Lucie Koldová a jejich ambasadorkami se stalo deset inspirativních žen. Část z nich sledovala dění na parketu přímo v sále. V hledišti totiž seděla ilustrátorka Eliška Podzimková, dokumentaristka Helena Třeštíková a předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová.

Přímo v centru dění přitom byly další dvě ambasadorky Aukčních lahví. Situaci v sále i zákulisí komentovala Tereza Kostková. „Charitativní večery jsou unikátní a mám je moc ráda. Nejen že společně přispíváme na dobrou věc, ale hlavně nemusíme nikomu říkat, že v soutěži končí. To je vždy těžké, ale tentokrát vyhráli opravdu všichni - soutěžící, diváci i klienti Centra Paraple,” zhodnotila večer usměvavá Kostková.

Další ambasadorka, farářka Martina Viktorie Kopecká, se díky velké podpoře diváckých hlasů, zase vznášela na tanečním parketu. „Celá soutěž je neuvěřitelně náročná a jsem moc ráda, že mě diváci zatím vždy podrželi a v soutěži mě stále chtějí. I díky nim můžu přitáhnout pozornost na důležité věci, třeba právě na chystanou dražbu Aukčních lahví Pilsner Urquell, jejichž ambasadrokou mám letos tu čest být,” okomentovala své působení ve StarDance Martina Viktorie Kopecká.

Pro Paraple tančili i další soutěžící - zpěvačka Tereza Černochová, herec Jan Cina, krasobruslař Tomáš Verner a zpěvák Mirai Navrátil. Ti všichni svým výkonem nabudili diváky k tomu, aby v průběhu slavnostního kola posílali finanční příspěvky buď přímo na účet Centra Paraple nebo pomocí DMS.

„Centrum Paraple pomáhá lidem s poškozením míchy v aktivním návratu do běžného života již 27 let. Jsem ráda, že prostřednictvím projektů StarDance a Aukční lahve Pilsner Urquell se mohou do této pomoci zapojit i já. Všem, kteří přispěli i třeba drobnou částkou, moc děkujeme a zároveň všechny zveme i na prosincovou dražbu designových pivních lahví,” shrnula charitativní večer moderátorka StarDance a jedna z ambasadorek Aukčních lahví Kostková.

Autor: Plzeňský Prazdroj, a. s.

Benefiční večer byl zakončen nádherným vystoupením klientů Centra Paraple - Rozálie Mošovské, Adriany Hartman Augustínové, Stanislavem Zatloukalem, Miroslavem Grillem a Marcelem Syrůčkem.