Advent i vánoční čas bychom měli mít spojeny s krásnými svátečními prožitky, dobrým jídlem, ale i aktivním pohybem. Srdečně proto všechny sousedy i návštěvníky naší městské části zveme na kluziště u čapadla Hollar a těšíme se na shledanou,“ láká starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Praha otevřela unikátní čapadlo pod Galerií Hollar na Smetanově nábřeží letos v létě. Kromě průchodu k Vltavě nabízí v jarní a letní sezoně revitalizovaný prostor kulturní program a kavárnu. Od začátku listopadu však mělo být čapadlo opuštěné až do začátku dubna příštího roku. To se teď změní.

Letní sezóna na pražském Čapadle. Od 6.12. bude na Smetanově nábřeží brusliště.
Autor: HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

Vybudování zimní aktivity na Čapadle vnímáme jako nepromarněnou snahu a práci, kterou jsme společně odvedli při přeměně tohoto prostoru v kulturní a klidovou oázu v centru města, a udržení genia loci v takto exponovném místě jakým je Smetanův poloostrov a jeho nejbližší okolí. Lední bruslení je pak ideální sportovní činnost, která navazuje na dlouholetou a kultivací řeky znemožněnou tradici. Kluziště bude umístěno v podstatně na úrovni řeky a bude tak plně navozovat atmosféru bruslení na řece. Dále zřízená půjčovna načiní a kvalitní občerstvení pak doplní servis pro obyvatele města, školní kursy nebo pro návštěvníky hlavního města,“ říká provozovatel čapadla Hollar Mike Trafik.

Letní sezóna na pražském Čapadle. Od 6.12. bude na Smetanově nábřeží brusliště.
Autor: HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

Doba s pandemií má negativní vliv na pohyb a aktivitu dětí. Rozhodli jsme se vybudovat na břehu náplavek zimní kluziště, abychom rozšířili možnost volby nejen pro děti, ale i pro celé rodiny. Sportovní aktivity a pohyb jako takový je z našeho pohledu jedním z prostředků, jak posilovat přirozeně imunitu a tím bojovat proti nemoci,“ upřesňuje záměr předseda dozorčí rady Trade Centre Praha a předseda výboru pro sport hlavního města Prahy Petr Kubíček.

Oživení čapadla i v zimních měsících navíc zabrání přirozené devastaci místa za strany přírodních vlivů a nebude ani lákat různé městské živly. Prostor čapadla a jeho okolí také bude možné využít vedle bruslení k pořádání vánočních jarmarků a dalších aktivit. Organizátoři také počítají s tím, že lední plochu ve vybraných termínech zpřístupní žákům škol na území městské části Praha 1.

První návštěvníci se mohou přijít sklouznout den po Mikuláši 6. prosince.