Proč je tak důležitá?

Veškerá strava pro malé děti se připravuje z vody. Proto je nezbytné, aby byla velmi kvalitní. Miminkům se vyvíjí střevní mikroflóra postupně a není radno si s tím zahrávat. Kojenecká voda by  měla usnadnit průběh trávení vašeho potomka. Složení by mělo být velmi chudé na minerály, dusičnany a dusitany. Tyto látky totiž zatěžují ledviny a útočí na imunitní systém dítěte, který se s tím vypořádává po svém (průjem, zácpa, bolení bříška). Kohoutková voda tyto parametry nesplňuje. Převaření toho moc nevyřeší. Z vody sice zmizí bakterie, ale na škodlivé dusičnany je bod varu krátký.

Autor: Shutterstock

Voda NATURA – je ta pravá

Coca-Cola připojila ke své akvizici důležitou součást, a to výrobnu pramenité  kojenecké vody NATURA. Její pramen vyvěrá v Teplicích nad Metují v naprosto neporušené přírodě. Voda je stáčena bez jakýchkoli dalších úprav. Celý proces je pečlivě sledován a kontrolován, aby nedošlo k žádnému pochybení. Vodu testují v laboratoři každý den. „Velmi mě těší možnost nabídnout našim zákazníkům vodu kojenecké kvality, jakou je NATURA. Zároveň si ale uvědomujeme, že o vzácné zdroje přírody je potřeba se odpovědně starat, a z tohoto důvodu rádi investujeme do udržitelné výroby a distribuce, ale i ochrany životního prostředí v daném regionu. V tomto přístupu plánujeme pokračovat i v budoucích letech,“ uvádí Natalia Stroe, generální ředitelka společnosti Coca-Cola ČR. Přírodní vodní zdroj je naprosto výjimečný svou čistotou, kvalitou, stabilitou i chutí.

Autor: archiv

Životní prostředí a továrna – jde to dohromady?

Přímo v srdci Adršpašsko-teplických skal na Broumovsku se ukrývá v pískovcové desce velké podzemní jezero. Díky vrtům a nerezovému potrubí se voda dostává do malé továrny, kde je plněna do lahví. Ty se mohou chlubit novým designem a akvarelovým logem. „Ke zdejšímu okolí přistupujeme velmi odpovědně. V rámci ochrany životního prostředí a místního udržitelného zdroje velmi kvalitní vody v kojenecké kvalitě používáme 100% recyklovatelné obaly, a to včetně sportovní lahve, kde je i samotná membrána ve víčku recyklovatelná, což běžně nebývá. Do budoucna chceme hledat další možnosti udržitelného přístupu, podíváme se například na alternativní pohony v dopravě,“ doplňuje Tomáš Jirásek, ředitel závodu.

Autor: archiv