Pokud se chcete těšit pevnému zdraví, je třeba si imunitní systém hýčkat. Jak na to? Zde jsou čtyři tipy Ivety Ječmík Skuherské ze společnosti Ecce Vita, která již přes 17 let vyrábí a dováží na náš trh různé bylinné směsi a speciální potraviny pro podporu zdraví.

1. Žaludek v pohodě

Základní podmínkou správné funkce imunitního systému je zdravý trávicí trakt. Zjednodušeně řečeno, imunita začíná v žaludku. Trávení může podpořit řada bylin a bylinných směsí, výbornou bylinou pro podporu tlustého střeva je například vrcholák tříslovinný či řeřicha setá. Dopřát si můžeme i zázvorový čaj, šťávu z aloe vera nebo kurkumu.

Autor: Shutterstock

2. Antioxidanty

Antioxidanty likvidují v těle volné radikály. Mezi významné antioxidanty patří mimo jiné např. vitaminy A, C, E, koenzym Q10, zinek. Přírodním zdrojem antioxidantů jsou hlavně bobuloviny (borůvky, brusinky), ovoce a zelenina, zelené čaje jako Sencha, Matcha, bílý čaj nebo Oolong.

Autor: Shutterstock

3. Superpotraviny

Mezi superpotraviny se řadí hlavně spirulina, alfalfa, zelený ječmen či mumio. Mumio je přírodní směs organických i neorganických prvků. Sbírá se ve skalních trhlinách. Obsahuje 17 aminokyselin, vitaminů skupiny B (B2, B6, B12), provitamin D, vápník, fosfor, sodík, hořčík, draslík a mnoho dalších látek. Medicinální houby (reishi, shiitake, maitake, hanabiratake) mohou rovněž významně posílit imunitní systém.

4. Stres

Stres je spouštěčem řady zdravotních problémů. A nejedná se pouze o stres psychický, který vnímáme nejvíc. Tělo má stres i z toxinů, z ovzduší, z nekvalitní vody. Úlevu přináší třeba tulsi čaje. Tulsi (bazalka posvátná) je jedna z nejznámějších ajurvedských a tzv. adaptogenních bylin, což jsou byliny, které pomáhají tělu vyrovnat se s různými druhy stresu. Skvělá je i meduňka.

Autor: Shutterstock

Tělo i duše v rovnováze

Máte nějaký zdravotní problém, jste unavení, bolí vás často hlava nebo máte zažívací potíže a nevíte, jak to řešit? V centru Ecce Vita v Praze 5najdete nejen vzorkovou prodejnu, ale také poradnu, kam se můžete objednat na zdravotní konzultaci i diagnostiku biorezonancí včetně následných terapií. Dopřát si tu můžete i masáže s akupresurou a fyzioterapii, najdete tu i jógové studio Namastery.

Nejen detoxikace

V rámci komplexní nabídky služeb zaměřených na prevenci a zdraví spolupracuje společnost Ecce Vita zabývající se přírodní a holistickou medicínou s centrem Tělo & Duše a jeho unikátním projektem preventivní péče založeným na řadě terapií a zeleninových šťávách. Jedná se o čtyřdenní nebo týdenní pobyty mimo Prahu zaměřené na detoxikaci a obnovu samoléčebných schopností organismu.