● Nevhodná je každá dieta, která vyřazuje celé skupiny potravin, ať už to jsou přílohy, mléčné výrobky, lepek nebo sacharidy. Pokud k tomu samozřejmě nevedou zdravotní důvody.

● Bezpečná redukční dieta je pestrá, vyvážená, pravidelná a trvale udržitelná.

Diety mohou sice plnit účel v tom, že zhubneme, ale je potřeba se podívat, co se stane za pár měsíců po jejím skončení – většina lidí si totiž hmotnost dosaženou dietou, která je nenaučila trvale upravit jejich životní styl, neudrží.

● A pak jsou i diety, které nám mohou rozházet trávení nebo vyvolat onemocnění, ke kterému třeba máme dispozice. Příkladem mohou být třeba problémy se žlučníkem, slinivkou nebo s ledvinami. 

Pár tipů na rozjezd

ANANAS

Zkraje roku po loňských přejídáních potřebuje tělo důležité vitaminy a enzymy. Obojí dokáže tělu dodat např. ananas. Je třeba ho ale sníst větší množství. Klidně až 1,5 kilo za 24 hodin.

ČAJ

Pokud každý den vypijeme tři až čtyři šálky čaje, spálíme díky tomu víc tuku. Bioaktivní látky se nacházejí především v zeleném nebo černém čaji.

RÝŽE

Míváme často potíže se zadržováním vody, a tím i kily navíc. Zbavit se nadbytečné vody i tuků současně se dá pomocí kvalitní, celozrnné rýže. Má málo kalorií a spoustu draslíku, který má odvodňovací účinky.

JAHODY

Jahody mají skvělý účinek proti »špíčkům«. Mají minimum kalorií a z 90 procent jsou tvořeny vodou. Tak třeba na svačinu si jich rozpůlíme 150 gramů a polijeme je šťávou z pomeranče. Ideální.

BRAMBORY

V zimě se vždy hubne hůře. Proto nyní využijeme brambory. Ty nám dodají komplexní uhlohydráty. Zkombinujeme je s bílkovinami, v tomto případě s tvarohem. Metabolismus tak rozběhneme na plné obrátky.

Souboj v hubnutí: Barankovi chybí cukry, Tomajko hlásí první shozená kila.

Video
délka: 05:21.84
Video se připravuje ...

Souboj v hubnutí: Barankovi chybí cukry, Tomajko hlásí první shozená kila mall.tv