Důvody, proč si ji dopřát

Salátové okurky snižují množství toxinu v těle. Dělají to tak, že povzbuzují ledviny k činnosti, ty rychleji a lépe odplaví škodlivé látky z těla ven. Jsou tak skvělými pomocníky pro ty, kteří trpí dnou nebo revmatismem.

Ať už jste se spálili na sluníčku, nebo máte migrénu, zkuste přiložit na dotyčná místa slupky od okurky. Mají chladivé účinky. Stejně tak vám pomůže v boji s oteklýma očima. Díky obkladu z okurek splasknou okamžitě. Někdo dokonce doporučuje přikládat tuto zázračnou zeleninu na místa s celulitidou...

Pomáhají regulovat krevní tlak – jsou tedy vhodným prostředkem při úpravě nízkého i vysokého tlaku.

Autor: Shutterstock.com

I když se to možná nezdá, v salátových okurkách je plno vitaminů A, B, C a K (céčka obsahuje dokonce 8 mg ze 100 g). Obsahuje i minerály: mangan, měď, draslík. Vaší pleti prospěje kromě zmíněného draslíku i hořčík. Povzbuzuje růst vlasů, nehty i zuby budou silnější.

Uvědomujete si, že nedodržujete pitný režim? Jelikož salátovou okurku tvoří z 90 % z voda, tak vám s tímto problémem může trochu pomoci. A ze stejného důvodu je dobré ji zařadit do jídelníčku i v době, kdy chcete zhubnout nějaké to kilo – třeba nyní na začátku nového roku. Okurky obsahují pouhých 16 kcal na 100 g.

Tohle jste věděli? Okurky vám můžou pomoci i s kocovinou... Pokud večer tušíte, že jste vypili víc, než jste chtěli, a ráno musíte jít do práce, tak před spaním snězte několik plátků okurky. Vitaminy skupiny B, cukr a elektrolyty doplní tělu základní živiny, takže se následky oslavy určitě sníží..

Domácí masky

Pokud chcete vyzkoušet produkt, který obsahuje okurku, v drogerii si jistě vyberete. Ale... Vyrobit si pleťovou masku můžete i doma!

Slupková

Nejjednodušší varianta je samozřejmě ta, kterou jsme zmínili hned na začátku. Tedy slupky okurky přiložit na obličej. Necháme účinkovat asi 20 minut, tvář by se pak nějaký čas neměla omývat.

Tvarohová

Tuto masku pro všechny typy pleti si připravíme ze 2 lžic tvarohu a ¼ nastrouhané okurky. Necháme působit cca 20 minut a pak opláchneme studenou vodou.

Zpevňující s bílkem

Pokud už máte zralejší pleť a potřebujete jí dodat trošku zpevnění a vyhladit ji, připravte si doma tuto rychlou masku. Okurku nastrouháme a vymačkáme šťávu – tu pak smícháme s 1 ušlehaným bílkem a vše opatrně naneseme na pleť. Necháme působit asi 20 minut a opláchneme vlažnou vodou.

Fotogalerie
3 fotografie

Recept, který by se mohl hodit i těm, kdo zrovna neholdují nakládaným okurkám nebo si s nimi nechtějí dělat práci. Nebudeme sterilovat sklenice a zeleninu zavařovat, pickles máte připravené za chviličku a  jíst se dají hned druhý den!