Co budete potřebovat

• korpus kruhového tvaru – většinou se používají podložky z polystyrenu, slámy, spleteného proutí nebo z papírové ruličky (prodávají se v hobby marketech nebo si ji můžete vyrobit sami, můžete také použít základ starého věnce, který vás už omrzel)

• dekorace – vřes, šípky, kaštany, sušené květiny, listy, šišky, bukvice, větvičky a další přírodniny, ale pro větší trvanlivost i dekorace vyráběné pro tyto účely • na omotání korpusu pytlovinu, krepový papír, lýko a podobně

• špendlíky, vázací drát nebo tavnou pistoli (není drahá, v domácnosti se hodí a za dveřmi jsou Vánoce, takže si alespoň výrobu věnců natrénujete)

Postup:

Nejprve si shromážděte vše potřebné. Pak připravte korpus. Můžete ho natřít akrylovou barvou, aby neprosvítal, omotat krepovým papírem nebo pytlovinou, nebo si připravit korpus zdobený chvojím. Pro podzimní věnec se hodí třeba větévky túje nebo vřesu, které nastříháte na požadovanou délku a přivážete ke korpusu vázacím drátem.

Když je korpus připravený, pusťte se do dekorování. Ozdoby můžete na věnec přivazovat, připichovat (polystyrenový korpus) nebo lepit tavnou pistolí. Postupujte od větších dekorací k menším, můžete je i vrstvit na sebe. Jednotlivé komponenty připevněte spolehlivě, pokud ozdoby lepíte, nechte pojivo zaschnout, než budete postupovat dál. Rozebírat celý věnec, protože se vespod něco odchlipuje, jistě nechcete.

Inspirujte se nádhernými věnci s podzimní tématikou z celého světa.
Inspirujte se nádhernými věnci s podzimní tématikou z celého světa.
Autor: Pinterest

Umístění

Tradičně se věnce umisťují na vchodové dveře, menší a lehčí věnce můžete použít i na výzdobu interiéru nebo oken. Dají se použít i jako ozdoba svátečního stolu.

TIPY

• řetěz se šípků a jeřabin – navlékejte střídavě na tenký provázek, nejlépe vám při tom poslouží čalounická jehla

• věnec můžete svázat třeba z psího vína, vypadá dobře i bez ozdob

• ani věnce uvité z proutí není třeba bohatě dekorovat, stačí na ně umístit jen jednu dominantní ozdobu

Fotogalerie
19 fotografií

Video
délka: 04:00.38

Pusťte se do výroby netradiční podzimní dekorace. S naším návodným videem to hravě zvládnete. Adama Balažovič/BPŽ