Pleť na prvním místě

„Sebelepší make-up nebude vypadat dobře na suché, problematické nebo jinak postižené pleti,“ vysvětluje vizážistka Štěpánka Podroužková. Naučte se starat o svou pleť po celý rok, je to rozhodně jedna z nejlepších investic, jakou pro sebe můžete vynaložit.

Veškeré depilace v obličeji provádějte den před akcí, aby se začervenání stihlo stáhnout.  Večer aplikujte peeling a odpoledne před plesem si dopřejte hydratační masku.  Pro dokonalý povrch pleti a delší výdrž make-upu doporučujeme použít podkladovou bázi.

Na co si dávat pozor při výběru odstínu make-upu:

● vybírejte vždy za denního světla. Klidně si řekněte o vzoreček a opravdu se přesvědčte, že na vás nemění odstín ani v průběhu dne.

● barva by měla plynule přecházet na krk a dekolt, aby nevytvářela dojem masky.

● špatný podtón, nebo dokonce odstín make-upu dokáže zničit celé nalíčení.

Méně je více

Ačkoliv by mělo být večerní líčení výraznější než to do kanceláře, nenechávejte se příliš unést svou kreativitou. Často vám může prokázat spíš medvědí službu. Respektujte své možnosti i barevný typ. To, že je fialová rtěnka trendy, neznamená, že bude slušet všem.

„Asi už to je otřepaná fráze, ale opravdu zvolte buď výrazné rty, nebo oči. Vyberte si jeden prvek, na který se opravdu zaměříte,“ radí Štěpánka. U výrazné rtěnky nezapomeňte na konturovací tužku a také na to, že ji budete muset během večera pravidelně kontrolovat. Pokud zvolíte temné kouřové stíny, dejte si záležet s přechody a jejich pozvolným vytrácením. Kouřové líčení nemusí být vždy černé. Odstíny hnědých budou rozhodně schůdnější variantou pro začátečnice, tóny fialových a burgundy zase zajímavým oživením.

Pro fajnšmekry

Máte už všechny základy v malíčku a chcete dát svému looku něco navíc? Letos se roztrhl pytel se vším třpytivým a metalickým. Kovově lesklé stíny kombinujte s kontrastem v podobě matné rtěnky. Konturování a rozjasňování vám pomůže vytvarovat obličej k dokonalosti, třešničkou na dortu jsou rozhodně umělé řasy. Pokud máte pevnou ruku, vyzkoušejte různé obměny očních linek samostatně nebo k orámování očních stínů. Rozjasňovač na večerních akcích udělá krásný efekt na tvářích, zkuste se podívat po nějakém se zajímavým odleskem, který bude ladit ke zbytku líčení.

Tudy raději ne

Častým přešlapem právě na plesech je přelíčenost. Hutný make-up zafixovaný vrstvou pudru, bronzer v příliš oranžovém odstínu, křiklavá tvářenka, rozjasňovač à la diskokoule. Výčet je opravdu dlouhý. Přílišná snaha o upoutání pozornosti se může rychle zvrtnout a poutat pozornost spíše nechtěnou.