Vzpomínáte na scénu z legendární komedie Slunce, seno, erotika? Starému Škopkovi manželka v posteli vyčítá, že se neumyl a že pořád jen pije pivo...

Pánové, myjte se!

Abyste nedopadli podobě, je dobré podívat se na výsledky výzkumu provedeného britskými odborníky z online magazínu Daily Star, jehož se zúčastnily tři tisíce respondentek. Odborníci zkoumali, co dámy od sexu odradí, případně sníží jejich prožitek z něj.

 „Pro nejvíce žen, konkrétně 35 procent, byla největším problémem nedostatečná hygiena partnera před samotným aktem. Na druhé příčce se s 24 procenty umístila absence předehry, těsné třetí místo pak obsadil nevábný dech. Každé desáté ženě poté sex zkazí to, že se partner začne věnovat svému smartphonu, a 8 procentům vadí neupravené pubické ochlupení,“ komentoval výsledky výzkumu odborník na sexuální problematiku Adam Durčák.

Ideální sex? 24 minut, 12 vteřin

Podle jiného aktuálního dánského průzkumu mezi třemi stovkami žen, který byl uveřejněn v Journal of Sexual Medicine. Podle něj by ideální sex měl trvat 24 minut a 12 vteřin. Ve skutečnosti však průměrné milování zabere jen 18 minut a 30 vteřin.

Dosáhnout orgasmu se ženám podle studie podaří za průměrně 15 minut, respektive 10 minut, pokud použijí sexuální pomůcky. I když tedy během sexu v průměrné délce 18 minut stihnou dosáhnout vyvrcholení, jejich představa o delším milování naznačuje, že orgasmus není jejich hlavním cílem.

„Lze usuzovat, že oněch devět minut navíc by ženy rády věnovaly právě předehře, případně mazlení na závěr. Předehra je pro partnery prospěšná a důležitá, vzájemné intimní doteky odbourávají stres či nervozitu, kterou mohou zejména méně zkušení partneři pociťovat, pomáhají uvolňovat hormon lásky oxytocin a další hormony, které zvyšují sexuální touhu, a též prohlubuje emoční vztah mezi partnery,“ uvádí specialista Adam Ďurčák.

VIDEO: Neuvěřitelné video ze Zlatých Písků: Pár si to rozdával na pláži před zraky lidí.

Video
délka: 00:49

Neuvěřitelné video ze Zlatých Písků: Pár si to rozdával na pláži před zraky lidí Pluska.sk

Zdroj: Růžový slon