3. červenec 2020
Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

Trápí vás bradavice? Ananas, citron, česnek i banán! Domácí pomocníci s nimi zatočí

/
 • Bradavici měl snad každý z nás.
  13. května 2019 ● 10:21

  Jsou nevzhledné a dokážou pořádně potrápit, i když naše zdraví přímo neohrožují. Bradavice jsou infekční onemocnění, které se přináší dotykem. Nejčastěji se proto vyskytují na nohách či rukách. Poradíme, jak s nimi zatočíte!

 • 1.

  Obklady z citronu

  Kyselina citronová dokáže divy! Ukrojte kousek dužiny – ideálně z citronu nebo limetky, které jsou na kyselinu nejbohatší, a přiložte na místo s bradavicí. Připevněte náplastí. Citronový obklad je ideální na noc, kdy je tělo v klidu a náplast nepadá. „Ostrá“ kyselina naleptá bradavici a ta zhruba po dvou až třech týdnech zmizí. Důležitá je ale pravidelnost.

  citron, úklid

 • 2.

  Ananasová šťáva

  Další přírodní zbraní je čerstvý ananas, kompot nechte ve špajzu. Místo s bradavicí potírejte šťávou z ananasu, vydržte to několik dní. I zde je lepší aplikace na noc, protože by měla šťáva působit několik hodin. Ráno pak místo omyjte studenou vodou. Účinnost ananasové šťávy by měla být patrná už za několik dní.

  Ananas

 • 3.

  Přiložte banán

  Možná byste to nečekali, ale banán výborně pomáhá při nejrůznějších kožních komplikacích. Zabírá proto i na bradavice. Stačí odříznout kousek slupky, přiložit na bradavici a přilepit ji. Banán totiž obsahuje antioxidanty, které výrůstky zahubí.

  slupky banány

 • 4.

  Všelék česnek

  Česnek je účinný všelék, který zabírá takřka na vše. Není proto divu, že pomáhá i v boji s bradavicemi. Oloupejte stroužek, seřízněte ho a přiložte na postižené místo. Silice obsažené v česneku udělají bradavici pořádný vítr, který ucítíte i vy. Bude vás to pálit. Bradavici nezbude nic jiného, než odpadnout.

  ...

   

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy