I když nám nyní počasí ukazuje vlídnou tvář, Sněžný úplněk patřil mezi nejobávanější. Zima byla dlouhá, zásoby se tenčily a Panna vybízí taky spíš k obavám než k optimismu. Jeden klad však únorový úplněk má, disponuje totiž léčivou mocí. Hlavní energií Panny je rozum, analýza, moudrost, ale také kritičnost, nedůvěra, puntičkářství... Panna je dobrým hospodářem, ale tvrdým kritikem.

Úplněk pod její vládou přináší neklid, a také šanci zbavit se toho, co nás tíží. Na co si dát pod vládou Panny pozor? Neztraťte se v detailech, otevřete svou mysl a vyhněte se zbytečným pochybnostem.

Proč SNĚŽNÝ?

V tomto ročním období byla Země většinou pokryta těžkým sněhem. Proto únorovému úplňku daly indiánské kmeny na severu jméno SNĚŽNÝ. Tohoto času se indiáni báli, říkali mu také HLADOVÝ. Docházely zásoby, nepříznivé počasí ztěžovalo lov a do vigvamů se plížil hlad.

Léčivý rituál

Právě při tomto úplňku můžete podniknout rituál, který vrátí zdraví a dodá tělu energii. Pokud vám chybí právě energie (a to na prahu jara bývá obvyklé), obklopte se červenou. Jestli se cítíte unavení, nebo se o vás pokouší chřipka, zabalte se do červené deky, nalijte si čaj do červeného hrnku, povlečte postel červeně. Nechte se touto barvou energie prohřát.

Můžete taky zvolit zklidňující rituál na celkový zdravotní stav. Pusťte si hudbu, zapalte si modrou svíčku, na vašem oltáři nebo stole rozprostřete modrý ubrus. Zavřete oči a představte si sami sebe, jak stojíte na louce a máte ruce vztyčené k nebi. Představte si, jak si přes své ruce stahujete energie z vesmíru. Vesmírné energie se dotknou konečků vašich prstů, a pak je nechte projít celým tělem. Nohama potom pošlete spotřebované energie do země. Neustále si opakujte: „Jsem zdravá/ý. Mé tělo je zdravé, mé tělo je plné energie, mé tělo překypuje zdravím. Jsem zdravá/ý a mám rád/a život.“ Při tom si představujte sami sebe, jak běžíte, skáčete, tančíte a jak z vás srší energie. Rituál můžete opakovat.

Video: Jak probíhá zatmění Měsíce?

Video
délka: 07:38

Poslední zatmění Měsíce - 21. ledna 2019 Slezská univerzita v Opavě a Astronomický ústav AV ČR