18. listopad 2019
Svátek slaví Romana, zítra Alžběta

Pigmentové skvrny dovedou potrápit: Nejlepší babské rady, jak si s nimi poradit!

/
 • 28. ledna 2019 ● 10:48

  Objevují se vám na kůži nevzhledné, hnědé stařecké skvrny? Rádi byste se jich zbavili? Víme, jak jim částečně předcházet a jak je i trochu zakamuflovat... 

 • 1.

  Věk zastavit nejde...

  Stařecké skvrny jsou součástí procesu stárnutí. Na kůži se objeví skutečně téměř každému po 50. roce života. Pokud jste se často opalovali, mohlo dojít v některých místech k nahromadění hnědého pigmentu a vznikla stařecká skvrna. Objevují se na místech, která se před UV zářením obtížně chrání – nejvíc tedy na obličeji a rukou.

   

 • 2.

  Zamaskujte je make-upem

  Pokud nemáte skvrn mnoho, můžete je překrýt make- -upem nebo tónovacím krémem a zapudrovat. Na trhu jsou i kosmetické zesvětlovací krémy a peelingy, které pigment více či méně potlačí.

 • 3.

  Zkuste laser či světlo

  Skvrny si můžete nechat odstranit u dermatologa třeba laserem. Ovšem tuto metodu si budete muset zaplatit, protože jde o kosmetickou úpravu. Cena závisí na množství a velikosti skvrn a pohybuje se od 2 do 5 tisíc. Ve specializovaných salonech se tyto defekty odstraňují intenzivním pulzním světlem. Cena je asi poloviční. Odstraňuje je i mikrodermabraze, jejíž cena se pohybuje podle plochy od 300 do 3000 korun.

 • 4.

  Inspirujte se babskými radami

   ◆ Bělicí účinky na stařecké skvrny má například citron a neředěný jablečný ocet. Naneste jej na skvrnu, nechte 15 minut působit a smyjte. Aplikujte 2x denně dva měsíce.

   

  ◆ Vatovým tamponem naneste podmáslí smíchané s pár kapkami rajčatové šťávy a nechte 10 minut působit. Kůže by se měla po čase odlupovat.

   

  ◆ Odlomte z aloe vera list a jeho šťávou potřete postižené místo. Nesmývejte asi 30 minut. Opakujte 2x denně, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

   

  ◆ Vyrobte si cibulovou masku. Cibuli nakrájejte na kousíčky a rozmělněte na kaši, ke které přilijete ocet tak, aby z této směsi vznikl krém. Nanášejte 2x denně po dobu 15 minut. Výsledek se nedostaví hned, ale až tak po třech měsících.

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy