Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Nevzdávejte svá předsevzetí! 6 rad, jak cvičit doma!

/
 • Chození do fitka už pokulhává? Cvičit můžete i doma!
  Chození do fitka už pokulhává? Cvičit můžete i doma! (Shutterstock.com)
  12. ledna 2017 ● 09:31

  Je bezmála půlka ledna a vaše předsevzetí, že letos už budete opravdu cvičit, se začíná opět otřásat v základech? Poradíme vám, jak si cvičení usnadnit a jak můžete cvičit i doma.

 • 1.

  Správná obuv a oblečení

  Obzvlášť pokud doma jezdíte na rotopedu nebo běháte, je velký rozdíl, zda jste obuti v »nějakých« botách, anebo v botách k tomu určených. Řada lidí si pořídí jedny boty na všechny sporty. Pokud to však s nějakým sportem myslíte aspoň trochu vážně, je lepší pořídit si obuv specializovanou. Jednak vás ochrání před úrazem, nebudete si ničit nohy a s pořádnými botami na nohou se také budete na cvičení mnohem víc těšit. Podobně je tomu i s oblečením. V teplácích, kde se hned zapotíte, se vám nebude civičit tak dobře jako ve funkčním oblečení.

  Při posilování zároveň spálíte i tuky!
  Autor: Shutterstock.com

 • 2.

  Podložka

  Nákupem téhle věci nikdy neprohloupíte. Pokud jste někdy cvičili na tvrdé plovoucí podlaze, víte, že to není nic moc. Na jógu dokonce existují i speciální podložky s pruhy, které znázorňují správné umístění nohou a rukou a usnadňují tak cvičení začátečníkům.

  Boční prkno
  Autor: shutterstock.com

 • 3.

  Overball

  Overball je další pomůcka, která má velmi široký záběr. Gumový míč se dá využít pro posilování celého těla. Hodně populární je také u cvičení pilates, takže pokud s ním máte nějakou zkušenost, snadno můžete cviky zopakovat i v obýváku. „Když míč trochu podhustíte, dá se použít jako ta nejlepší podložka na sezení na kancelářskou židli. Stačí pár minut denně a budete mít záda rovná jako pravítko,“ dodává Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

  overball
  Autor: profimedia.cz

 • 4.

  Švihadlo

  Skvělá cvičební pomůcka zejména na aerobní trénink. Výborně se však dá použít i na účinné posílení hýždí, boků, stehen a lýtek nebo na strečink. Švihadel je na trhu řada druhů od obyčejných lankových po speciální modely s nastavitelnou délkou doplněné třeba i o počítadlo.

  Jedním ze skutečně efektivních cviků je skákání přes švihadlo. Užijete si spousty legrace a navíc se zapotíte!
  Autor: Shutterstock.com

 • 5.

  Závěsné popruhy TRX

  Další skladná pomůcka se širokým využitím, kterou hojně využívají i fitness centra. TRX tvoří dva pásy, které se dají nastavit přesně podle typu vaší postavy a uchytit třeba doma na dveře, aniž byste je poškodili. Cvičíte s vahou vlastního těla a pásy se dají využít na kondiční i silový trénink. Posilujete s nimi všechny partie těla.

  trx
  Autor: profimedia.cz

 • 6.

  Gumový pás

  Tuhle cvičební pomůcku si můžete zabalit s sebou i kamkoliv na cesty, neváží totiž skoro nic. Pásy bývají vyrobené z přírodního latexu. Liší se šířkou i barvami, které označují stupeň jejich tuhosti neboli obtížnosti. Pás je skvělá pomůcka na domácí posilování, ale výborně ho využijete i na strečink nebo na rehabilitační cvičení. Navíc cviky s pásy jsou jednoduché a lehce zapamatovatelné.

  Cvičením si člověk zpevní postavu!
  Autor: Profimedia.cz

Dnešní horoskopy