Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Zataženo, déšť 16°C

Pět otázek na výživovou poradkyni psích mazlíčků! Existují žravější plemena, ale většinou je chyba straně páníčků...

/
 • Existují žravější plemena psů, ale když je pes kulička, většinou je chyba v páníčkovi.
  21. dubna 2016 ● 12:00

  V zimě to je u čtyřnohého mazlíčka stejně tak jako u člověka. Přes dlouhé zimní dny víc jí a má málo pohybu. No a tak nabere nějaké to kilo navíc. Jenže stejně tak jak nadváha ohrožuje zdraví lidí, tak ohrožuje i zdraví psích mazlíčků. Na otázky ohledně správné výživy pejsků odpovídala výživová specialistka.

 • 1.

  Jsou některé typy ras „žravější“ a s větším sklonem k tloustnutí?

  „Ano, existují plemena, ale i jedinci v rámci plemen, kteří mají sklony k přejídání. A naopak i u plemen, u nichž se předpokládají spíše sklony k žravosti, můžeme najít jedince s menším apetitem. Ale chyba může být i v páníčkovi. Ten často nedává krmivo v pravidelných intervalech, dopřává psovi víc, než je zdrávo, nedodržuje krmnou dávku, předkládá větší množství pamlsků a neubere na množství krmiva aj.,“ řekla deníku Aha! výživová  specialistka pro psy Adéla Palacká

  Co dělat, když je váš pes kulička?
  Autor: Shutterstock.com

 • 2.

  Máte nějaký tip, jak odnaučit psa „žravosti“?

  „Na trhu dnes existují misky, které jsou uzpůsobeny tak, aby odnaučily psa hltat, ale samozřejmě proti žravosti nepomohou. Maximálně mohou prodloužit dobu žraní a pes může mít větší pocit nasycení, než když krmení jen tak zhltne. Jednou z možností je rozdělit u žravých psů krmení do častějších dávek, a ne pouze jedenkrát denně, a odstranit z jejich dosahu vše, co by mohli sežrat,“ řekla deníku Aha! Palacká.

  Co dělat, když je váš pes kulička?
  Autor: Shutterstock.com

 • 3.

  Co dělat v případě, že zvíře krade jídlo ostatním psům anebo lidem?

  „Zamezit tomu, aby měl pes k takovému jídlu vůbec přístup, a taky zapracovat na výchově, avšak netrestat, ale pomoci psovi si uvědomit, že toto jídlo zkrátka není pro něj,“ říká výživová specialistka deníku Aha!

  Správnou váhu a kondici poznáte pohmatem na jeho žebra.
  Autor: archiv

 • 4.

  Jak poznat, že je pes již obézní?

  „Správnou kondici psa poznáte pohmatem na jeho žebra. Ta by měla být dobře cítit, avšak neměla by být vystouplá, ani uložená pod vrstvou tuku,“ vysvětluje deníku Aha! Adéla Palacká.

  Správnou váhu a kondici poznáte pohmatem na jeho žebra.
  Autor: Shutterstock.com

 • 5.

  Co dělat, když pes s nadváhou light krmení odmítá?

  „Pokud pes krmivo nechce a čeká na něco lepšího, co by mohlo přijít od páníčka, jako jsou pamlsky, zbytky od oběda aj., je dobré vytrvat a vyhýbat se těmto mňamkám. Tak se ukáže, zda psovi krmení nechutná, nebo je jen zmlsaný. Většinou dojde na to, že se pes začne žrát i krmení, které mu předtím nechutnalo. Hlad ho dožene. Pokud pes přesto nežere, pak je na místě přemýšlet o změně krmení. A když nepomůže ani změna, doporučuji co nejdřív navštívit veterinárního lékaře,“ uzavírá výživová specialistka Adéla Palacká.

  Správnou váhu a kondici poznáte pohmatem na jeho žebra.
  Autor: Shutterstock.com

  Fotogalerie
  7 fotografií

Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy