20. říjen 2018
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita

Zumba je minulost! 5 fitness trendů, která letos ovládnou tělocvičny!

/
 • Letošní rok je ve znamení nových fitness cvičebních trendů.
  19. ledna 2016 ● 09:38
   

  Zumba – trhák tělocvičen? Zapomeňte! Letos vtrhnou do taneční a cvičebních sálů nové fitness trendy! Těchto pět cvičení chytne i vás!

 • 1.

  Macumba

  Energická lekce kombinující tanec a fitness pochází od italského tanečníka Maxe Imperoliho, který se inspiroval u prvků salsy a reggeatonu. Naučíte se ale něco i z dalších latinskoamerických tanců jako samba, jive nebo bachata. Cvičit budete buď klasicky v sále, nebo existují i hodiny Macumba Splash, v rámci kterých si zatancujete ve vodě. Trénink ve vodě zlepšuje koordinaci a rovnováhu, stimuluje oběhový systém a zpevňuje pokožku a navíc spálíte až 800 kalorií.

  Letošní rok je ve znamení nových fitness cvičebních trendů.

 • 2.

  Welldance

  Další průsečík je mezi světem fitness a tancem, který má původ v Itálii. „Welldance je ideální pro začátečníky, kteří nikdy neabsolvovali žádné taneční hodiny,“ říká Karel Jarušek z České komory fitness. Lekce navržené dvěma italskými tanečníky a fitness instruktorem kombinují opakující se série jednoduchých a moderních tanečních prvků zejména z jazzu, hiphopu a se cviky zaměřenými na koordinaci, pružnost a sílu. Největší výhoda lekcí je v tom, že pečlivě dodržují postupné zvyšování zátěže i technické obtížnosti, takže nedochází k přetrénování, demotivaci, protože vám kroky a sestavy nejdou a tělo spaluje tuky místo cukrů. „Tanečně laděné hodiny jsou populární, protože jsou skutečně pro každého, ne jenom pro profesionální tanečníky nebo sportovní nadšence,“ říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz

  Letošní rok je ve znamení nových fitness cvičebních trendů.

 • 3.

  Country Fitness

  Aerobik v kombinaci s tancem na country hudbu a s kovbojským kloboukem na hlavě. Ale i toto cvičení se zrodilo v Itálii, která je hlavním dodavatelem trendů skupinových lekcí pro celou Evropu. Country Fitness má podle ní obrovský potenciál, protože v lekci se střídají jednoduché kroky z country tanců a posilovací cviky z aerobiku, které řada lidí dobře zná. Výhodou je kombinace pomalého a rychlého tempa i postupné zvyšování zátěže, takže cvičení zlepšuje kardiovaskulární či metabolické procesy a pomáhá spalovat velké množství energie. Cvičení je velmi zábavné díky country hudbě, která dodá tradičním prvkům z aerobiku úplně jiný ráz.

  Letošní rok je ve znamení nových fitness cvičebních trendů.

 • 4.

  StirFit

  StirFit je trénink střídající nízkou a vysokou zátěž, který vznikl na bázi funkčního tréninku. Ten zahrnuje cviky pro zdraví, pohyblivost a pružnost, přičemž většinou se pracuje s vahou vlastního těla. Spojovacím prvkem je potom Ginga, základní krok z brazilského bojového umění Capoiera. „Pro StirFit nejsou potřeba žádné pomůcky. Cvičí se naboso a hodina trvá většinou padesát minut,“ popisuje Karel Jarušek. Důraz se klade hlavně na správné držení těla. StirFit je spíš než o spalování velkého množství kalorií hlavně o zlepšení – zdraví, mobility, flexibility, vytrvalosti a síly.

  Letošní rok je ve znamení nových fitness cvičebních trendů.

 • 5.

  African Dance

  Je ideální pro všechny, kteří se nechtějí nechat svazovat přísnými pravidly, a jde jim hlavně o radost z pohybu. Hodiny doprovází hra na africké bubny. Kromě jednoduché choreografie čekejte cviky zaměřené na celkové uvolnění, protahovací a zpevňovací cvičení, to všechno v souhře se správným dýcháním. Tento druh tance je vhodný pro zlepšení fungování kardiovaskulárního systému, tělesné zdatnosti a celkového zpevnění těla. Hodiny jsou určené pro ženy i pro muže. Tančí se většinou naboso a nepotřebujete k tomu žádné speciální oblečení ani pomůcky.

  Letošní rok je ve znamení nových fitness cvičebních trendů.

  Zdroj: www.fisaf.cz

1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy