Plavání je pohybová aktivita, která rovnoměrně zapojuje všechny důležité svalové partie na těle. Jeho velkou výhodou je, že je tělo ve vodě nadlehčováno a nedochází tak k zatěžování kloubů a vazů, což může vést k úrazu. Při správně praktikovaném plavání naopak dochází ke zlepšení pohyblivosti ramenních a kyčelních kloubů i kotníků. Posilováno je také svalstvo kolem páteře, což oceníte, pokud vás bolí záda. Plavání podporuje i správné držení těla a preventivně tak působí proti skolióze.  Dělá dobře i srdci a posiluje i přirozenou obranyschopnost těla. Je i příjemným pomocníkem při hubnutí. Nespálíte sice tolik energie jako třeba při běhání, ale zato nedochází k dalšímu přetěžování kloubního aparátu. Plaváním se také uvolníte od případného stresu a rozhodně si zlepšíte náladu. 

Autor: archiv

Vodní radovánky  bez chloru

Pokud se chcete celá rodina vyřádit v opravdu čisté vodě, která se nečistí chlorem, ale ekologickou technologií, pak vsaďte na bazén v areálu TJ Sokol Vinohrady. K dispozici je tu bazén 25 metrů, s pěti dráhami, s teplotou vody 27 stupňů Celsia. Ve vyhrazeném čase je tu možné i naturistické plavání. Základní vstupné stojí 80 Kč za hodinu, děti od 3 do 6 let mají vstup zdarma. Více o provozní době na www.sokolvinohrady.cz.

Plavání mrňat  na Vyšehradě

Rodinné centrum Amálka pořádá kurzy plavání pro děti od šesti měsíců až do šesti let věku. Kurzy probíhají vždy v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu v bazénu Jedličkova ústavu v Praze na Vyšehradě, U Jedličkova ústavu 1349/2, Praha 2 – Nusle (cca 5 minut pěšky od metra C). Jsou zde dva bazény vhodné pro plavání kojenců, bazény využívají nejmodernější technologii úpravy vody včetně ozonizace. První, větší, je vhodný pro plavání dětí starších dvou let a teplota vody je 29 °C. Druhý, menší, slouží pro plavání batolat od šesti měsíců a jeho teplota vody je 32 až 34 °C. Co se ratolesti naučí? Pohyb ve vodě, dýchání do vody, skoky a pády do vody, orientaci pod hladinou, splývání, základy plaveckých stylů. Více informací na www.amalka.info.

Autor: archiv

Bazény nejblíže Praze 2

  • Sportovní centrum Olšanka, Táboritská 23/1000, Žižkov (vstupné od 80 Kč/h)
  • Plavecký areál Hloubětín,
  • 2 bazény se slanou vodou, Hloubětínská 80/32
  • (vstupné 110 Kč/h)
  • Plavecký bazén Tyršův dům, Újezd  450/40, Praha 1
  • (vstupné 90 Kč/h)