A jak ukázal průzkum Axe, bavíme se poměrně hodně - flirtování se u nás oddává téměř 90 % lidí. Pro více než třetinu je to něco jako rekreační sport, který si užíváme a u kterého dobíjíme baterky.

Proč flirtujeme?

MUŽI                                                       ŽENY

Baví mě to 30,9 %                                35,8 %

Chci rande 1,7 %                                  2,2 %

Chci se seznámit 41,9 %                     30,2 %

Z nudy 5,5 %                                          3,6 %

Zvyšuje mi to sebevědomí 8,4 %         20,2 %

Chci známost na jednu noc 4,4 %         1 %

Průzkum také ukázal, jak důležité je pro Čechy jejich sebevědomí. Přes 20 % žen flirtuje, aby si sebevědomí posílilo. Nechat si do ouška šeptat sladká slůvka a být středem mužského zájmu je totiž dokáže přesvědčit o jejich výjimečnosti.

Tenká hranice flirtu
Co je ještě flirtem, a co už milostným románkem? Hranice flirtu vnímá každý trochu jinak. Od nezávazné konverzace po sex na jednu noc. Pro téměř třetinu dotázaných žen představuje hranici flirtu již první příčka, tedy nezávazná konverzace. U lechtivé konverzace končí dalších skoro 40 % žen. Líbáním a dotyky končí flirt pro pětinu žen. To muži mají hranice flirtu nastaveny trochu volněji. Na sex na jednu noc je ochoten přistoupit každý pátý flirtující muž. U žen přitom, více než u mužů, záleží na dalších faktorech z okolního prostředí. Na naše rozhodnutí, kam až jsme ochotné zajít, mají vliv přítomné kamarádky, atmosféra v místě flirtu, nebo třeba míra charismatu, kterým muž disponuje.

Co se týče krajových rozdílů, tak nejvíce žen svolných k sexu na jednu noc lze najít v Praze. Nejméně mužů pak ve Zlínském kraji. V rámci příštího výzkumu proto bude potřeba prozkoumat mimo jiné i vliv alkoholu na chuť flirtovat.

Online flirt
Koníčku flirtování se intenzivně věnujeme hlavně v barech, na diskotékách a ve škole. Průzkum Axe však odhalil, že na významu v poslední době stále více nabírá flirtování online. Virtuálnímu lovu se nejvíce věnují muži z Ústeckého kraje a ženy z Moravskoslezského kraje. Otázkou zůstává, zda to nějak souvisí s dostupností kvalitních protějšků v místě bydliště.