Domácí jídlo má několik nezanedbatelných výhod. Kromě toho, že víte, co jste si navařili a jaké suroviny jste použili, je to i výrazná úspora. Díky krabičce z domova je možné na obědě denně ušetřit desítky korun. Cena průměrného oběda v Praze totiž vyjde na stovku. O mnoho méně pak nezaplatíte ani ve zbytku republiky. Nejlevnější oběd pořídíte na Vysočině, která je zároveň jediným krajem, kde se naobědváte za cenu pod 80 korun.

Krabičky to jistí

Podle výsledků ankety na pracovním portálu Profesia.cz se si jídlo z domova doprán nosí 45 procent dotázaných. Hlavním důvodem, proč to dělají, je podle ankety především snaha nezatěžovat rodinný rozpočet výdaji za obědy v restauraci nebo závodní jídelně.

„Často si také zaměstnanci nestíhají zajít na oběd, a proto je pro ně domácí strava výhodná, někdy chybí i vyhovující stravovací zařízení v blízkosti pracoviště,“ přidává další důvody Kateřina Jaroňová z Profesia.cz. Každý osmý člověk v Česku pravidelně neobědvá vůbec. Naštěstí ve srovnání s loňským rokem počet těchto »extrémistů« klesá. Zatímco před rokem šlo o 20 procent dotázaných, letos již jen o 13 procent.

Výsledky průzkumu
Autor: profimedia. cz a archiv

Frčí donáškové služby

Příležitost provětrat si hlavu během společného oběda s kolegy v restauraci využívá 18 procent účastníků. Na oblibě ale ztrácí kdysi masově provozované závodní jídelny. Navštěvuje je pouhých 14 procent lidí. Zato čím dál více frčí donáškové služby. Vloni si obědové menu vybírala z nabídky těchto společností 4 procenta respondentů, letos už dovezené jídlo konzumuje na v práci každý desátý Čech.